Aradan 3 Ay Geçti Hala Yeri Belli Değil!

Aradan 3 Ay Geçti Hala Yeri Belli Değil!

Yayın: 16.03.2023 16:05
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te “ilk evim, ilk iş yerim” projesi kapsamında yapılacak olan 899 konut için kura çekiminin üstünden 3 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen, konutların nereye yapılacağı hala belli olmadı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi”nde Karabük’te inşa edilecek 899 konutun hak sahiplerini belirlemek için 7 Aralık 2022 tarihinde Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde kura çekimleri yapılmıştı. Kura çekimlerinin üzerinden 3 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen, konutların nereye yapılacağı şimdiye kadar açıklanmadı

MERAKLA BEKLİYORLAR
18 bine yakın başvurunun içinden kura sonucu ismi çıkan ve ilk defa ev sahibi olmaya hayali kuran vatandaşlar haber merkezimi arayarak, konutların nereye yapılacağını merakla beklediklerini belirttiler ve “Tamam kura sonucu ev sahibi olma hakkına kavuştuk. Fakat, evimizin nereye yapılacağını hala bilmiyoruz. Valilik, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü olmak üzere bir çok yere sormamıza rağmen bizde bilmiyoruz, hala yer belli olmadığı cevabını aldık. İnşallah sizlerin aracılığı ile Karabük’te bir yetkili çıkar da kurada isimleri çıkanların evleri şu bölgeye yapılır derler” dediler.

TOKİ’DEN BİLGİ GELMEDİ
Konu ile ilgili Karabük Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile TOKİ konutları nereye yapılacak, yeri belli oldu mu ?şeklindeki soruya “TOKİ’den yer konusunda henüz bir bilgi gelmedi, konutların yapılacağı yer belli olmadı şeklinde” cevap verildi.

SOĞAN TARLASINA YAPILABİLİR
“İlk evim, ilk yerim’ projesi kapmasında TOKİ’nin yapacağı konutlar ile ilgili AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ile yaptığımız telefon konuşmasında “Karabük halkının Soğuksu yakınlarındaki Soğan Tarlası olarak bilinen o bölgeye yapılabilir” şeklinde cevap verdi.(Sadık Arslan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.