Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Arslan’dan 7 Haziran Değerlendirmesi

Yayın: 12.06.2015 10:00
Paylaş:
A+ A-

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Burhanettin Arslan, seçim sonrası ilk değerlendirmesini dün düzenlediği basın toplantısı ile yaptı.

Seçim sürecinin Karabük’te gayet olumlu bir havada geçtiğini belirten Arslan, Partilerine destek veren herkese teşekkür etti. Aday belirleme, adayların açıklanması ile ilgili süreçlere değinen Arslan, bu süreçlerden hemen sonra alanlara indiklerini gece gündüz demeden tüm parti teşkilatları ile birlikte özveri ile çalıştıklarını, seçim kampanyası süresince hep önde yürüyen, kendilerine destek veren Belediye Başkanı Rafet Vergili ve ekibine teşekkür etti.

İl Başkanı Burhanettin Arslan, 2002 yılından sonra MHP’nin Karabük’te oylarının arttığını, 2009’da yerelde iktidarı yakaladığını, 2011 ve 2014 yıllarında MHP’nin oy oranlarının daha da arttığını, 7 Haziran 2015 seçimlerinde ise oy oranının 2011’e göre üç puan daha arttığını söyledi.
Partilerin Türkiye genelindeki oy dağılımı açıklayan Arslan, MHP’nin Milletvekili sayısına bakıldığında 4, Parti aldığı oya bakıldığında ise üçüncü parti olduğunu, bazı illerde sınırda kaldığını belirtti.
Karabük’te MHP’nin aldığı oyların tamamen kendi oyları olduğunu belirten Arslan “MHP Karabük’te 38 binin üzerinde oy almıştır. Bunlar MHP’nin kendi oylarıdır. Mutlaka başka partilerden destek verende olmuştur. Biz onlara da teşekkür ederiz.Bu durumda bir vekil çıkardık. Sayın Durmuş yalçın MHP’den Karabük milletvekili seçilmiştir. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

Basın mensuplarının koalisyona ilişkin sorularını yanıtlayan Arslan “HDP destekli MHP’nin de içinde olacağı koalisyonla ilgili soruya “Asla kabul edilemez bir durum. PKK ile iş birliği içinde olan, bebek katili APO’yu İmralı’da ziyaret edenlerle asla koalisyona yanaşmayız. Genel Merkezimizin de bu düşüncede olacağını düşünüyorum. Eğer BDP destekli bir koalisyonun içinde MHP olursa ben İl Başkanlığından istifa ederim” dedi.

MHP Milletvekili Adayı Yalçın’ın bugün Karabük İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alacağını belirten Arslan, tüm partilileri yapılacak mazbata törenine davet etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.