Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Artık Şu Çöplüklerin Halini Görün

Yayın: 06.08.2015 10:23
Paylaş:
A+ A-

Yıllardır Karabük gündeminin hemen hemen birinci sırasını meşgul eden Karabük ve Safranbolu çöplükleri yanıyor ve yanmanın da yanı sıra insan ve doğa sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Daha önce özellikle Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri,teşkilatları tarafından yerinde basın toplantıları düzenlenilerek Türkiye’nin gündemine taşınan hatta ve hatta CHP İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine götürülen Karabük çöplüğü Asit köyü sakinlerinin sağlıklarını tehdit etmeye devam ediyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde de Dünya miras kentleri arasında bulunan ve tarihi dokusuyla her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Safranbolu çöplüğünde de yangın çıkmış ve sürekli dumanlar üreten çöplük sorunu çözüm üretilmeksizin devam ederken,bugüne kadar böylesine insan sağlığını birinci derece ilgilendiren sorunlarla ilgili bir arpa yol kat edilememesinin şaşkınlıkla izlendiği bildiriliyor.

2006 yılında dönemin Valisinin başkanlık ettiği KARÇEV kurulmuş ve o dönemin belediye başkanları birlik yönetim kurulu üyeliklerini oluşturmuş ve gündeme alınan Katı atık ve bertaraf tesislerinin kurulmasına karar verilmesine rağmen, o tarihten bu yana halen sorun yumağı halinde devam ederken her dönem KARÇEV adına çeşitli mazeretler üretilmiş, böylesine insan sağlığını tehdit eden,çeşitli hastalıklara sebebiyet veren,doğayı tahrip eden çöplük sorunu şu anda yine gündemin birinci sırasında sorun olarak devam ediyor.

Safranbolu çöplüğü yanıyor ve Dünya Miras kenti utanç tablosu kenti halinde.Karabük çöplüğüne hergün binlerce ton çöp dökülüp Asit köyü tehdit altında yaşamaya devam ediyor.İnsanlar hastalıklarla boğuşuyor. Ektikleri, biçtikleri yerlerden ürün yiyemiyorlar. Hayvanlar tehlike altında ve vatandaşlar Vali Orhan Alimoğlu, AK Parti Karabük milletvekili Osman Kahveci,MHP milletvekili Durmuş Yalçın’na yeni bir çağrıda bulunarak;her iki çöplük sorununun da mazeret üretilmeksizin çözülmesini istediklerini belirtiyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.