Artık Şu Çöplüklerin Halini Görün

Artık Şu Çöplüklerin Halini Görün

Yayın: 06.08.2015 10:23
Paylaş:
A+ A-

Yıllardır Karabük gündeminin hemen hemen birinci sırasını meşgul eden Karabük ve Safranbolu çöplükleri yanıyor ve yanmanın da yanı sıra insan ve doğa sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Daha önce özellikle Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri,teşkilatları tarafından yerinde basın toplantıları düzenlenilerek Türkiye’nin gündemine taşınan hatta ve hatta CHP İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine götürülen Karabük çöplüğü Asit köyü sakinlerinin sağlıklarını tehdit etmeye devam ediyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde de Dünya miras kentleri arasında bulunan ve tarihi dokusuyla her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Safranbolu çöplüğünde de yangın çıkmış ve sürekli dumanlar üreten çöplük sorunu çözüm üretilmeksizin devam ederken,bugüne kadar böylesine insan sağlığını birinci derece ilgilendiren sorunlarla ilgili bir arpa yol kat edilememesinin şaşkınlıkla izlendiği bildiriliyor.

2006 yılında dönemin Valisinin başkanlık ettiği KARÇEV kurulmuş ve o dönemin belediye başkanları birlik yönetim kurulu üyeliklerini oluşturmuş ve gündeme alınan Katı atık ve bertaraf tesislerinin kurulmasına karar verilmesine rağmen, o tarihten bu yana halen sorun yumağı halinde devam ederken her dönem KARÇEV adına çeşitli mazeretler üretilmiş, böylesine insan sağlığını tehdit eden,çeşitli hastalıklara sebebiyet veren,doğayı tahrip eden çöplük sorunu şu anda yine gündemin birinci sırasında sorun olarak devam ediyor.

Safranbolu çöplüğü yanıyor ve Dünya Miras kenti utanç tablosu kenti halinde.Karabük çöplüğüne hergün binlerce ton çöp dökülüp Asit köyü tehdit altında yaşamaya devam ediyor.İnsanlar hastalıklarla boğuşuyor. Ektikleri, biçtikleri yerlerden ürün yiyemiyorlar. Hayvanlar tehlike altında ve vatandaşlar Vali Orhan Alimoğlu, AK Parti Karabük milletvekili Osman Kahveci,MHP milletvekili Durmuş Yalçın’na yeni bir çağrıda bulunarak;her iki çöplük sorununun da mazeret üretilmeksizin çözülmesini istediklerini belirtiyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.