Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Şehit Hilmi Emiral’ın ailesini ziyaret etti

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Şehit Hilmi Emiral’ın ailesini ziyaret etti

Anadolu Ajansı
Yayın: 11.06.2024 00:22
Paylaş:
A+ A-

ARTVİN (AA) – Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 1991 yılında Şırnak Cizre'de vatani görevini yerine getirirken şehit düşen jandarma er Hilmi Emiral'ın ailesini ziyaret etti.

Ünsal, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Adatepe ve Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir ile şehidin annesi Sulbiye Emiral'ı yaşadığı Arhavi ilçesindeki evine gitti.

Sulbiye Emiral ile sohbet eden Vali Ünsal, “Aziz şehitlerimize borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Devletimiz bütün kurumları ile şehitlerimizin kıymetli ailelerinin ve gazilerimizin yanındadır.” dedi.

Kur'an-ı Kerim okunarak dua edilen ziyarette Vali Ünsal, şehidin annesi Sulbiye Emiral'a Türk bayrağı takdim etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”