Artvin Valisi Ünsal, heyelan ve taşkın yaşanan Borçka’da incelemelerde bulundu

Anadolu Ajansı
Yayın: 10.02.2024 12:12
Paylaş:
A+ A-

ARTVİN (AA) – Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Borçka ilçesinde üç gün önce meydana gelen taşkın ve heyelanlardan etkilenen bölgelerde inceleme yaptı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Ünsal, beraberindeki AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar ile ilçede taşkın ve heyelanlardan etkilenen Gündoğdu, Aksu ve Küçükköy mahallelerinde ilgililerden teknik bilgi aldı, vatandaşın taleplerini dinledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Ünsal, süreçten etkilenenlerin mağdur edilmeyeceğini, bunun için de devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini belirtti.

Öncelikli amaçlarının vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu vurgulayan Ünsal, Valilik koordinesinde AFAD ve diğer ilgili kurumların çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü kaydetti.

Hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini de aktaran Ünsal, süreçten etkilenenlere “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Öte yandan Vali Ünsal başkanlığında Borçka Kaymakamlığında, İlçe Kriz Masası Durum Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, taşkın ve heyelanların neden olduğu hasar tespiti, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ile alınan tedbirler görüşüldü.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BAŞKAN VERGİLİ; “EKMEĞİN SİYASETİ OLMAZ”

Yayın: 02.03.2024 18:23
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi Halk Ekmek, Ramazan Ayında da vatandaşın yüzünü güldürecek.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatı ile Halk Ekmek, Ramazan Pidesi satışlarına başlıyor. 8,5 Liradan satılacak olan pideler, Halk Ekmeğin mahallelerdeki büfelerinde de satışa sunulacak.

Günlük 35 Bin ekmek çıkartan Karabük Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ramazanda ilk etapta yaklaşık 10 binini pide olarak üretecek.
Sade pidenin 16 liradan satılacağı bu ramazan ayında, 8 Buçuk liradan halk ekmeği satacağı pideler ile ilgili Başkan Vergili “Karabük halkına her alanda ucuz bir hayat sunmaya devam edeceğiz. Amacımız vatandaşın bütçesine az da olsa katkıda bulunmak. Pide üretimini talebe göre de arttırabiliriz.” Diye konuştu.

AK Parti Adayı Özkan Çetinkaya’nın “Halk Ekmeğin 3,75 lira olan fiyatı çok düşük. Biz gelince ekmek fiyatını 5,5 lira yapacağız.” Açıklamasına da cevap veren Rafet Vergili “Karabük Belediyesi ekmek üzerinden ticaret yapmaz, kar gözetmez. Halkın bütçesine ne kadar katkıda bulunuyoruz, cebinde ne kadar para arttırabiliyoruz ona bakarız. Piyasa da 16 lira’ya satılacak olan pideyi 8 buçuk liradan vatandaşa sunacağız. Onların, ‘kimleri nemalandırabiliriz, kendimize ne kadar kazandırabiliriz’ zihniyetini taşıdıkları, vatandaşın ekmeğine bile el uzattıklarından belli değil mi? Su, otobüs, ekmek gibi imkanlarımızla her Karabüklünün bütçesine ekstradan 2-3 bin lira katkı sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz.” dedi.