Artvin Valisi Ünsal şehit ailesini ziyaret etti

Artvin Valisi Ünsal şehit ailesini ziyaret etti

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.02.2024 04:24
Paylaş:
A+ A-

ARTVİN (AA) – Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 1995 yılında Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Er Barış Öztür'ün bir süre önce vefat eden babası Turgut Öztür'ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Öztür ailesini Arhavi ilçesindeki evinde ziyaret eden Ünsal, şehit Ünsal ve merhum babasına Allah'tan rahmet, aileye sabır diledi.

Kur'an-ı Kerim okunarak dua edilen ziyarette Vali Ünsal, şehidin annesi Fatma Öztür'e (71) Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Ziyarete, Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Adatepe de katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)