“Asırlık Tariflerle Karabük Lezzet Şenlikleri” Devam Ediyor

“Asırlık Tariflerle Karabük Lezzet Şenlikleri” Devam Ediyor

Yayın: 22.05.2024 16:49
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te üç gün sürecek olan, “Asırlık Tariflerle Karabük Lezzet Şenlikleri” ikinci gününde Safranbolu’da devam ediyor. Bugün yörenin asırlık lezzetlerden biri olan keşkek yemeği, Safranbolu’nun en güzel köyü Yazıköy’de yaklaşık 16 saat sonra konulduğu taş fırından çıkarıldı.

Safranbolu’da şenliğe ses getiren bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü düzenlendi ve Han Arkası Sokak’ta lezzet stantları açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Karabük Valiliği’nin öncülüğünde gerçekleştirilen şenlikte Eskipazar, Yenice, Ovacık, Eflani ilçeleri ve Yazıköy’e ait yerel ürünlerin olduğu stantlar, vatandaşlardan ilgi gördü. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler de şenliklere destek vererek renkli ve heyecan dolu bir programın hazırlanmasına katkı sağladı.

Yerel lezzetlerin tanıtıldığı şenliklerde, Karabük mutfağının en özel tarifleri ve yemekleri ziyaretçilere sunuldu. Ayrıca zerde, safranlı limonata ve lokum ikramları şenlik kapsamında yer aldı. Şenliğin son etkinliği, yarın Eskipazar Hadrianoupolis Antik Kentinde, saat 13.30’da başlayacak.

Karabük Lezzet Şenlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Karabük‘ün zengin kültür ve gastronomi mirasını tanıtmayı ve yaşatmayı amaçlıyor. Geleneksel lezzetlerin tadına bakarken yöresel kültürü deneyimleme fırsatı sunuyor. (Esra Oğuzkağan Özkan)

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ..

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aytemiz’den CarrefourSA müşterilerine akaryakıt indirimi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:22
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – Aytemiz ve CarrefourSA iş birliğiyle hazırlanan akaryakıt indirimi kampanyasında, müşteriler benzin veya motorin alımlarında yüzde 4'e varan indirimden yararlanabilecek.

Aytemiz'den yapılan açıklamaya göre, market alışverişini CarrefourSA online ya da CarrefourSA mağazalarında yapan CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri benzin veya motorin alımlarında indirimden faydalanabilecek.

15 Temmuz'a kadar geçerli kampanya kapsamında bireysel CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz istasyonlarında yapacakları motorin alışverişlerinde anında yüzde 3,5, benzin alışverişlerinde ise anında yüzde 4 özel indirimden faydalanabilecek.

Kampanyadaki indirimden yararlanmak için alışveriş sonrasında fişin altında yer alan kişiye özel kampanya kodunun Aytemiz Vaay mobil uygulamasında “katılım kodunu gir” alanına tanımlanması gerekiyor.

Aytemiz Vaay kullanıcıları ayrıca, CarrefourSA'dan yapacakları 1000 lira ve üzeri alışverişte de 100 liralık CarrefourSA puanı kazanıyor.

Bu fırsattan yararlanmak için Aytemiz Vaay uygulaması üzerinden temin edilecek kodların, CarrefourSA uygulaması ya da CarrefourSA kart web sitesinde yer alan “kampanya kodu ekle” bölümünden tanımlanması yeterli olacak.