ASTROLOJİDEKİ EVLERİMİZ

ASTROLOJİDEKİ EVLERİMİZ

Yayın: 10.05.2024 11:30
Paylaş:
A+ A-

ASTROLOJİDEKİ EVLERİMİZ

           

            Evrende, birey açısından baktığımızda, bilme konusu, bireysel anlamda, şu şekilde sınıflanmıştır.

Birincisi, evrensel bilgi, yaratıcı bilgidir. Ezelden ebede.Ben Adem’e eşyanın isimlerini öğrettim. Bilgi yaratıcı nezdinde ne artar, ne eksilir.Kozmozda hiçbir enerji kaybolmaz. Aslında sonsuz ilk ile, sonsuz son yani, makroda sonsuzluk pozitif sonsuzluk, mikroda sonsuzluk negatif sonsuzluk. İlk sonsuzluk ve son sonsuzluk arasında enerji artmaz ve eksilmez.Bilgi artmaz ve eksilmez. Yaratıcı nezdinde yani Cengiz Han’ın yaratıcı anlayışında kadim Türk tarihinde yaratıcı.Doğurmaz, doğurulmaz,eşi ve benzeri yoktur. Şimdi yaratıcı ile birey arasındaki bilgi, ayrı bir kategoridir.Birinci kişi bildiğini bilmez.Üçüncü şahıslarda onun bildiğini bilmez.Kâinattaonun bildiğini bilmez ama yaratıcı onun üzerindeki bilinmeyeni bilir. (İsimsiz Faniler)

İkincisi, genel kural yaratıcının bilmediği hiçbir şey yoktur. Yani saydığımız sınıfta bilenler olup ta yaratıcının bilmediği sınıf kavramı yoktur. (Sonsuz Yaratıcının Bilgeliği) Yaratıcı herşeyi bilir. Tasnif dışı olamaz, tasnif içi de olamaz.

Üçüncüsü, ben bildiğimi bilmiyorum. Onlar benim bildiğimi biliyor. (Sonsuz Onlar)

Dördüncü sınıf ben biliyorum.Benim bildiğimi onlar bilmiyor. (Ulular Meclisi)Ben bilmiyorum, onlar da bilmiyor. (Bilinmezler Meclisi)

 

KOZMOZ EVRENDE ON İKİ EV KAVRAMI

 

            Birinci ev; doğal burcu Koç.Bu evin özellikleri elbisenin tanımlandığı evdir. Dış beden evi. Cesetler evi. Ruhtan arındırılmış yaşayan ölülerin evi. Fiziksel görünümün tanımlandığı ev. Bireysellik evi.

İkinci ev Boğa; doğa, maddi değer, para, altın, mücevher değerli madenlerin bulunduğu ev.Parasal gezegenlerin bulunduğu ev.

Üçüncü ev; ikizler ilköğretim merkezli ev.Çocukluk evi.Pratik zeka oluşumunun evi.Kardeşlik evi.

Dördüncü ev; yengeç evi DNA yapısının oluştuğu ev. Genetik yapının belirlendiği ev. Bu evde genetik yapıların şifrelendiği kozmik gezegenlerin bulunduğu ev.

Beşinci ev; aslan burcu şans oyunların bulunduğu ev.Kumar evi.Sosyal ve duygusal zekanın pik yaptığı ev, yani bağımlılık evi.

Altıncı ev; başak hayvan sevgisinin pik yaptığı ev.Disiplin ve sorumlulukların dizayn edildiği ev.Günlük işlemler evi.

Yedinci ev; terazi sosyal entrikalar evi.Düşmanlar evi.Düşmanla düşmanlık ilişkilerin yazıldığı şifreler evi.

Sekizinci ev; akrep evi.Ölüm ve yeniden diriliş arasındaki kabir evi.Ölümden sonraki mirasın paylaşıldığı ev.

Dokuzuncu ev; yay Eflatun ve Aristo evi.İbni Sina evi. Seyyahlar evi. Evliya Çelebi evi.Felsefe ve din evi.

Onuncu ev;oğlak Hz. Süleyman evi.Kariyer evi. Hz.İsa ev yönetimsel kapasitenin belirlendiği ev.

On birinci ev; kova kolektif yaşamın belirlendiği ev.Sosyalev.Ortak yaşam evi.

On ikinci ev; balık gizemli yaşamın başlandığı ev. MİT evi.Gizemler evi. Bilinmeyenler evi.Ruhsal uyanışın başladığı ev.

 

  1. Çözüm

 

Belirsizliği defet, gücünü topla.Kararlı ol, ölümü bekle. Şimdi dimdik ayakta dur.Hareketlerinden sorumlu ol,kendi yolunu kendin çiz.Yaşamındaki duruşun, kararlılığın senin için en değerli özelliğindir. O yoksa bir hiçsin. Yani hiçlik mertebesi. Düşünce yolunda ölüm seni bulmasın. Hepimizin bir zamanı var.Uzun bir yürüyüş.  Zamanın genişlemesi tayyi  mekan,tai zaman. Başarılı olmak için zaman daralıyor. Kuyunun ortasından yukarı baksan ejderha, aşağı baksan aslan. Yaşam bizim için en güzel sanat eseri. Bir kadın kendi etrafında bir kare yaratmış ve hazinesi olduğunu düşündüğü tüm eşyalara dört elle sarılıyormuş. Tutunduğunuz her neyse onu yanınızda götüremeyeceğinizi devamlı düşünün. Bu tutunduğunuz şey büyük bir banka bakiyesi veya mücevherle dolu bir kutu olmak zorunda değil. Farkındalık, an deneyiminin farkında olmak ve dengeli bir şekilde kabullenmek. İster hoş olsun, ister hoş olmasın. 92 yaşında bir kadın dinmeyen öksürük şikayetiyle doktora gitmiş. Kadına ciğerlerinde kanser olduğu söylenmiş.Tabii ki üzülmüş. İki ay ömrü kalmış. 92yaşındayım.Mutlu uzun bir ömür yaşadım. 40-50-60 yaşlarında da kanser olabilirdim. Buna da şükür demiş.Gözleri olan insanlar düşünmezler mi hiç? Kapı nerede diye düşündünüz mü?Evden çıkıp gittiniz. Sadece dışarı çıktınız. İşte kainatta iki tür enerji vardır. Korku enerjisi ve sevgi enerjisi. Korku enerjisi bedeninizde daha çok barındığı sürece aynı olayları defalarca yaşayacaksınız. Ne zamanki korkularınızı bulup onları temizlerseniz artık bu olumsuz enerjiler size gelmeyecektir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Açık kalan damper uyarı levhasına çarptı

Yayın: 21.05.2024 16:15
Paylaş:
A+ A-

Anadolu Otoyolu’nun Düzce kesiminde kamyonun açık kalan damperi, otoyol uyarı levhasına çarptı.

Otoyolun üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapalı olan Kaynaşlı kesimi Ankara istikametinde, sürücüsü ve plakası henüz öğrenilemeyen yüklenici firmaya ait sıcak asfalt yüklü kamyonun damperi uyarı levhasına takıldı.

Kazada açık kalan damperi levha direklerine takılan kamyonun ön kısmının havada asılı kaldığı görüldü.

Bölgeye çağrılan vinç yardımıyla kamyon takıldığı yerden çıkarıldı.