ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ HAKLARINI ARAMAYA DEVAM EDİYOR

Yayın: 05.02.2024 15:56
Paylaş:
A+ A-

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve ekibi, Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (TEMUD)’ne talip oldu. TEMUD’un başkanlık seçiminde aday olduğunu ve ülke genelinde seslerini duyurmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini açıkladı.

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, Derneğimizin amacı 7 yıl ve üzeri görev yapan (2016 yılından önce), ailevi, sağlık ve mesleki sebeplerle görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman çavuşların referans olmadan devlet eliyle adil bir şekilde memuriyet hakkını almasını sağlamaktır. Devletimiz ve saygıdeğer devlet büyüklerimizle görüşmeler sağlayarak desteklerini talep ettik. Bunlar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Vekiller, Grup başkan Vekilleri, Komisyon Başkanları, Komisyon Üyeleri ile görüşmeler yer almaktadır. Birçok siyasi kişilerle başarılı görüşmeler gerçekleştirdik. Sesimizi duyurmadığımız hiçbir siyasi parti lideri, kurum ve kuruluş kalmadı.” dedi.

BİZLERİN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR

Bizlere zaman ayırıp sesimizi duyan ve her türlü desteği vereceğini belirten devletimiz ve devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı ATAUZDER ve Ailesi adına binlerce kez teşekkür ederiz. Derneğimiz ve yönetim ekibimiz haklı mücadelemizde üstüne düşen görevini layıkıyla yerine getirmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (TEMUD) Başkanlık seçimlerinde Mustafa Gündeşli’nin aday olduğu bildirildi. Emekli uzman çavuşlar, 10 yıl üzeri çalışıp görevlerinden ayrılan uzman çavuşlar, sivil memurluğa geçmiş uzman çavuşlar, görevlerine devam eden uzman çavuşlar, malulen emekli uzman çavuşlar, 10 yıl ve üzeri çalışma sonucunda Gazilik unvanı almış uzman çavuşlar TEMUD seçimlerinde oy kullanabilecek.

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli’nin, TEMUD Başkanlık seçimlerinde güçlü bir aday olduğu belirtildi. Böylece, bütün Uzman Çavuşların özlük hakları, memuriyet hakları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına tek çatı altında çalışmalarına devam edeceği öğrenildi.

Mustafa Gündeşli, bütün Uzman Çavuşların layık olduğu değeri görmeleri, haklarının iyileştirilmesi, özlük haklarının alınması, mağduriyetlerin giderilmesi adına göreve talip olduğunu açıkladı. Uzman Çavuşlar ise yıllarca duyulmayan seslerini duyurmak için çalışmalar gerçekleştiren ve bunu hiçbir menfaat gözetmeksizin vicdanlı ve merhametli bir şekilde yapan ve birçok başarının temelinde yer alan ismin Mustafa Gündeşli olduğunu vurguladı. (Esra Oğuzkağan Özkan)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BAŞKAN VERGİLİ; “EKMEĞİN SİYASETİ OLMAZ”

Yayın: 02.03.2024 18:23
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi Halk Ekmek, Ramazan Ayında da vatandaşın yüzünü güldürecek.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatı ile Halk Ekmek, Ramazan Pidesi satışlarına başlıyor. 8,5 Liradan satılacak olan pideler, Halk Ekmeğin mahallelerdeki büfelerinde de satışa sunulacak.

Günlük 35 Bin ekmek çıkartan Karabük Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ramazanda ilk etapta yaklaşık 10 binini pide olarak üretecek.
Sade pidenin 16 liradan satılacağı bu ramazan ayında, 8 Buçuk liradan halk ekmeği satacağı pideler ile ilgili Başkan Vergili “Karabük halkına her alanda ucuz bir hayat sunmaya devam edeceğiz. Amacımız vatandaşın bütçesine az da olsa katkıda bulunmak. Pide üretimini talebe göre de arttırabiliriz.” Diye konuştu.

AK Parti Adayı Özkan Çetinkaya’nın “Halk Ekmeğin 3,75 lira olan fiyatı çok düşük. Biz gelince ekmek fiyatını 5,5 lira yapacağız.” Açıklamasına da cevap veren Rafet Vergili “Karabük Belediyesi ekmek üzerinden ticaret yapmaz, kar gözetmez. Halkın bütçesine ne kadar katkıda bulunuyoruz, cebinde ne kadar para arttırabiliyoruz ona bakarız. Piyasa da 16 lira’ya satılacak olan pideyi 8 buçuk liradan vatandaşa sunacağız. Onların, ‘kimleri nemalandırabiliriz, kendimize ne kadar kazandırabiliriz’ zihniyetini taşıdıkları, vatandaşın ekmeğine bile el uzattıklarından belli değil mi? Su, otobüs, ekmek gibi imkanlarımızla her Karabüklünün bütçesine ekstradan 2-3 bin lira katkı sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz.” dedi.