Aydın’da “Enerjisa Üretim 3×3 Cup” basketbol turnuvası yapıldı

Aydın’da “Enerjisa Üretim 3×3 Cup” basketbol turnuvası yapıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 29.04.2024 20:23
Paylaş:
A+ A-

AYDIN (AA) – Enerjisa Üretim, “Enerjisa Üretim 3×3 Cup” kızlar basketbol turnuvasının ikincisini Aydın'da gerçekleştirildi.

Güler Legacy'nin desteği ile Aydın Lisesinde düzenlenen organizasyonda, Çanakkale, Aydın, Balıkesir ve Muğla bölgelerinden takımlar yer aldı.

Turnuvada kazanan Çanakkale Yıldızları oldu. Balıkesir Perileri ikinci, Hedef Çanakkale takımı üçüncü, Muğla Bademi takımı ise dördüncülüğü elde etti.

Eski milli basketbolcu ve Güler Legacy kurucusu Muratcan Güler, Enerjisa Üretim ile yaklaşık 5 senedir organizasyonlar yaptıklarını belirterek, “Daha fazla çocuğa nasıl dokunabiliriz düşüncesiyle öncelikle çocuk kampları yapmaya başladık. Şimdi de bunlara yenilik olarak basketbol oynayabilen arkadaşlarla 3×3 turnuvaları düzenliyoruz. Bu turnuvaların ikincisi de Aydın'da kızlarda gerçekleştiriliyor.” dedi.

Enerjisa Üretim Sürdürülebilirlik Mentörü Mehmet Eynehan ise “Bu turnuvayı gelenekselleştirmek için çalışıyoruz. Gençlerimiz arasında basketbolu yaygınlaştırmak en büyük amaçlarımızdan biri. 3×3 Cup Kızlar Turnuvası'nın yanı sıra geçtiğimiz kasım ayında erkek öğrencilerimiz için de bir turnuva düzenledik. Güler Legacy’nin desteğiyle gençlerimize değerli deneyimler sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.​​​​​​​

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.