Aydınlıkevler’de Pazar günü muhtarlık seçimi yenilenecek

Aydınlıkevler’de Pazar günü muhtarlık seçimi yenilenecek

Yayın: 31.05.2024 12:43
Paylaş:
A+ A-

Aydınlıkevler Mahallesi’nde muhtarlık seçimleri 2 Haziran’da yeniden yapılacak. 31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir başarıya imza atarak mahalle muhtarı seçilen Fahri Bostancı’nın muhtarlığı şikayet üzerine düşürülmüş ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 2 Haziran Pazar günü yeniden yapılması kararlaştırılmıştı.

2 bin 980 nüfusun yaşadığı ve 2 bin 100 seçmeni bulunan Aydınlıkevler’de muhtarlıktan düşen Fahri Bostancı’nın eşi Aysun Bostancı, önceki muhtar Ertuğrul Akyol, Tuncay Karatağ ve Ramazan Büyükdağdibi muhtarlık için yarışacak.

15 Nisan’da İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak yeni görevine başlayan Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarı Fahri Bostancı Pazar günkü seçimde eşi Aysun Bostancı’nın başarılı olacağına inandığını söyledi.

Aysun Bostancı da seçim öncesi yaptığı açıklamada, “28 günlük Muhtarlık dönemimizde nasıl çalıştı isek aynı çalışacağız eşimin yapmayı çok istediği mahalle esnaflarımızla istişare edip mahallemizde aileye mahsus canlı müzik programları yapılacaktır. Mahallemizin kurucuları ve mahallemizde ahirete intikal etmiş atalarımızı ruhuna itahefen yemekli büyük merkez camisinde mevlidimiz geleneksel hale getirilecektir.

Yine çocuklarımıza camiye alıştırma programları her sene geleneksel hale gelen kahvaltı programlarına devam edilecek. Geleneksel hale gelen halk iftarlarımız yine devam edilecektir. Yine eşimin başlattığı cenaze olan evlere ekmek ve helva ikramları Muhtarlık tarafından karşılanacaktır. Eşimin çalışmasını yaptığı bayrak yine dikilecek mahallenin  sembolü olacak yine eşimin sözünü aldığı yerleri tespit edilen kavşaklara ayna ve yaya kaldırım çalışmalarına hız verilecektir” ifadelerini kullandı.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”