Bafra’da engelli annelerinin Anneler Günü kutlandı

Bafra’da engelli annelerinin Anneler Günü kutlandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.05.2024 16:24
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde Engelliler Haftası kapsamında, engelli anneleri için yemek düzenlendi.

Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesisleri'ndeki yemeğe katılan Kaymakam Cevdet Ertürkmen, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Ektürkmen, “Engelli bir çocuğun annesi olmanın zorluklarını sizlerle beraber çok daha iyi gözlemliyorum. Çok büyük şefkat içerisindesiniz. Çok zorluklar çekiyorsunuz. Sizlere bir nefes olabiliyorsak ne mutlu bize, Bafra’nın engelliler noktasında daha yaşanabilir bir belde olması noktasında, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile hem Engelliler Haftanızı hem de tüm engelli bireylerimizin annelerinin gününü kutlarım.” dedi.

Programa, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Öner, siyasi parti temsilcileri, daire kurum amirleri ve engelli bireylerin aileleri katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.