Bakanlardan Çetinkaya’nın projelerine tam destek!

Bakanlardan Çetinkaya’nın projelerine tam destek!

Yayın: 03.03.2024 16:21
Paylaş:
A+ A-

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “İstikrarlı kalkınma hamlelerini kesintisiz sürdürdük bugüne kadar. 81 vilayetimizi eserlerle donattık. Hiçbir ayrım yapmadan bunu gerçekleştirdik.” dedi.

Yenişehir Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Karabük İçin Gerçek Belediyecilik Proje Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Tunç, Karabüklülerin AK Parti’nin Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya’ya fırsat vererek kentte gerçek belediyeciliği başlatacaklarına inandığını söyledi.

Tunç, yatırım programındaki Karabük’ü Karadeniz’e bağlayan duble yol projesini gelecek dönemde hayata geçirmek için yoğun gayret göstereceklerini vurgulayarak, kente yakışır adalet sarayını da şehre kazandıracaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, CHP yönetiminde yaşanılmaz hale getirilen İstanbul’u devralıp 4,5-5 yılda yaşanılır hale getirmesiyle gerçek belediyeciliğin temellerinin atıldığını anlatan Tunç, “O başarı Anadolu’da dalga dalga yayıldı, AK Parti’nin kurulmasını sağladı.” dedi.

Tunç, AK Parti’nin kurulduktan 14 ay sonra tek başına iktidara geldiğini hatırlatarak, “22 yıldan bu yana da iktidardayız, 17 seçim geldi geçti. 17 seçimde de milletimiz tercihini AK Parti’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan, Cumhur İttifakı’ndan yana kullandı. Şimdi 18’inci sandık geliyor.” diye konuştu.

– “Cumhurbaşkanı adaylarını kendi partilerine genel başkanlığa bile layık görmediler”

Muhalefetin 10 ay önceki seçimde gerçekleştirdiği ittifakın dağıldığına işaret eden Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Altılı masa dediler, masanın ortakları vardı. Cumhurbaşkanı adaylarını şimdi kendi partilerine genel başkanlığa bile layık görmediler. Sonrasında o cumhurbaşkanı yardımcısı olacak kişiler de şimdi hepsi birbirine düştü. Demek ki Allah korusun, bunlar bir iktidara gelmiş olsalardı iktidarı nasıl paylaşacaklarını, nasıl paylaşamayacaklarını işte şimdi içinde bulundukları duruma baktığımız zaman görüyoruz. Nasıl bir tehlikeden geçmişiz ama milletimiz gerçekten kadirşinas ve izan sahibi. En doğru kararı verdi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde kabinemizin ikinci dönemini başlattı.”

Bakan Tunç, yerel seçimlerin önemine değinerek, “Şehirlerimizi yönetecek olan belediye başkanları önemli. Gerçek belediyecilik önemli. Gerçek belediyecilik dediğimiz zaman kalkınmacı belediyeciliktir. Şehrini geliştiren, büyüten, üretken belediyeciliktir. Yeni projeler üreten, vadettiği projelerin de ötesine geçen, uygulayan, sürekli hükümetten isteyen, proje üretip bakanından, milletvekilinden o projelere destek isteyen belediyeciliktir.”

Tunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde insanı güçlendiren, insanı önemseyen politikalara ağırlık verdiklerini, bunu sürdüreceklerini vurgulayarak, “İstikrarlı kalkınma hamlelerini kesintisiz sürdürdük bugüne kadar. 81 vilayetimizi eserlerle donattık. Hiçbir ayrım yapmadan bunu gerçekleştirdik. 81 vilayetimizde gerçekleştirdiğimiz o icraatlarla, o istikrarlı kalkınma hamleleriyle ülkemizi ileriye taşıdık. Enerjide bağımsız, savunma sanayisinde bağımsız, yabancıya muhtaç olmayan bir Türkiye olsun diye hep çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

– “Özgürlük alanını genişlettik”

Temel hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri birer birer kaldırdıklarının altını çizen Tunç, şunları dile getirdi:

“Üniversitelere alınmayan kız çocuklarımızı hatırlayalım. O birinci olan, kürsülerden yaka paça aşağıya indirilen kızlarımızı hatırlayalım. 28 Şubat’ın yıl dönümünü daha yeni geride bıraktık. O karanlık günlerden bugünlere geldik. Temel hak ve özgürlüklerin önüne engel koymak isteyen vesayetçi, darbeci anlayışla mücadele ede ede bugünlere geldik. Demokrasimizi güçlendirdik, ülkemizin yüksek standartlı bir demokrasiye kavuşabilmesinin mücadelesini milletimizle beraber yaptık. Türkiye’yi huzurlu bir geleceğe kavuşturmak için, çocuklarımızın, gençlerimizin daha huzurlu bir geleceğe kavuşması için terörün her türlüsüyle mücadele ettik ve kökünü kazıyıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Tunç, Türkiye ekonomisi büyürken, dünya projelerine adım atarken, milletin refahını artırmaya yönelik icraatları yapmaya çalışırken hep türlü türlü engellemelerle karşı karşıya kaldıklarını anlattı.

– AK Parti’nin Karabük Belediye Başkan adayı Çetinkaya 40 projesini tanıttı

AK Parti’nin Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya da seçilmesi halinde hayata geçirmeyi vadettiği, aralarında Gar Park Yaşam Merkezi, Konut AŞ, Nehirpark Yaşam Merkezi, Millet Bahçesi ve Kent Meydanı, Engelsiz Yaşam Merkezi, belediye spor tesislerinin yer aldığı 40 projeyi tanıttı.

Her zaman mücadele ettiklerini, kararlılıklarını ortaya koyduklarını belirten Çetinkaya, hizmeti ve icraatı ortaya çıkardıklarını kaydetti.

Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1994’te Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra İstanbul’da yaşanan değişimi anlattı.

Özkan Çetinkaya, “Bugün genç bir kardeşiniz, Karabük’ün sokaklarından, caddelerinden çıkmış bir kardeşiniz, teşkilatın bağrından çıkmış kardeşiniz, Özkan Çetinkaya kardeşiniz, Karabük’ün problemini çözmek için yola çıktık. Diyoruz ki şehri imar edeceğiz, Karabük’ü inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Durmuş Ali Keskinkılıç, AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt ve partililer katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu ve ruhsatsız tabanca bulunan 4 kişiye adli işlem

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yol kontrol uygulaması sırasında araçlarında uyuşturucu ve ruhsatsız tabanca bulunan 4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan uygulama esnasında bir araçta yapılan aramada, 2 ruhsatsız tabanca, 178 tabanca fişeği, 103 sentetik ecza hapı ve bıçak bulundu.

Araçta bulunan 4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.