Bartın’da okul kantin ve yemekhaneleri denetlendi

Bartın’da okul kantin ve yemekhaneleri denetlendi

Yayın: 13.09.2023 14:46
Paylaş:
A+ A-

BARTIN (AA) – Bartın‘da okul bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı ve yemekhane gibi gıda işletmeleri ile çevredeki gıda yerlerinde denetim yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, yaptığı açıklamada, gıdalardan kaynaklı olası hastalıkların önlenmesi amacıyla her yıl eğitim öğretim döneminin başlamasıyla yılda en az iki defa resmi kontrol gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Denetimlerde işletme hijyeni, alet-ekipman hijyeni, haşere ve kemirgen mücadele kayıtları, çalışan personelin hijyen eğitimleri ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ettiklerini aktaran Önder, “Ürünlerin son tüketim tarihleri, muhafaza koşulları ve etiket bilgileri gibi gıda güvenilirliği şartlarını da denetimlerde kontrol ediyoruz.” dedi.

Önder, öğrencilerin güvenli gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerin süreceğini belirterek, öğrenci ve velilerin karşılaştıkları olumsuzlukları “Alo Gıda 174” hattına bildirebileceklerini kaydetti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.