Bartın’da sit alanında kepçeyle izinsiz kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Bartın’da sit alanında kepçeyle izinsiz kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Yayın: 31.03.2023 15:10
Paylaş:
A+ A-
Bartın’ın Amasra ilçesinde 4 kişi, arkeolojik sit alanında kepçeyle izinsiz kazı yaparken gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Roma döneminde inşa edilen Bedesten mevkiindeki birinci derece arkeolojik sit alanında izinsiz kazı yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.
Kum Mahallesi Dereyanı Sokak mevkiinde kepçeyle yolun bir bölümünün kazıldığını gören ekipler, alanda izinsiz kazı yapıldığını tespit etti.
Şüpheliler R.K, S.Ç, R.D. ve İ.A. suçüstü yakalandı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarılan şüpheliler, sevk edildikleri hakimlikçe serbest bırakıldı. (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Milli Eğitim Müdürü Akbaş Makedon ve İtalya Eğitim Sorumluları İle Bir Arada

Yayın: 18.04.2024 11:40
Paylaş:
A+ A-

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Yaşama Sevinci Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından yürütücülüğü üstlenilen Sanata Geri Dönüşüm Erasmus+ Projesi kapsamında İlimizde faaliyet göstermek amacıyla Makedonya ve İtalya ülkelerinden gelen eğitim sorumluları ve proje paydaşları ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.

İlk olarak misafirler ile tanışan İl Millî Eğitim Müdür Nevzat Akbaş Sanata Geri Dönüşüm Erasmus+ Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Proje kapsamında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Erasmus+ projelerinin İlimiz genelinde yaygınlaşmaya devam ettiğini, projelerde bilgi ve deneyim alışverişinin çok kıymetli olduğunu altını çizerek başarılar diledi.

Görüşme proje sorumlularına katılım belgelerinin İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ tarafından verilmesiyle son buldu.

Proje içeriği kapsamında tekstil atıkları ürünleri kullanarak el sanatları çalışması, atık tekstil ürünleri ve ipliklerle  el sanatları uygulamaları, cam ve kağıt/karton atıklarıyla el sanatları uygulamaları, metal, plastik ve kağıt atıklarıyla el sanatları uygulamaları, kağıt ve tekstil atıklarından yararlanılan el sanatları uygulamaları 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler yapıldı.