Bartın’dan kısa kısa

Bartın’dan kısa kısa

Anadolu Ajansı
Yayın: 28.06.2024 00:37
Paylaş:
A+ A-

BARTIN (AA) – Bartın Üniversitesi'nde (BARÜ) Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) logosu almaya hak kazanan program sayısı 10'a yükseldi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, TYÇ logosuna sahip programlar, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alacak.

Rektör Prof Dr. Orhan Uzun, BARÜ bünyesinde çalışmalarda kaliteyi her zaman merkeze aldıklarını belirtti.

Kalite süreçlerinin içselleştirilmesi, tabana yayılması ve bu durumun kültürel pratiğe dönüşmesi konusunda yoğun gayret içerisinde olduklarını vurgulayan Uzun, “Tüm süreçlerimizi Yükseköğretim Kurulumuzun sürekli gelişim ve öğrencilerimizin evrensel yeterliliklere ulaşması noktasında teşvikleriyle hayata geçiriyoruz. Gösterilen gayretlerle üniversitemizde TYÇ logosu alan program sayılarının artmaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

– Bartın'da İl Su Kurulu Toplantısı yapıldı

Bartın'da İl Su Kurulu Toplantısı, Vali Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik 15 Temmuz Şehitleri Salonu'nda düzenlenen toplantıda, kurumlar tarafından kentteki su kaynaklarının daha etkin şekilde korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar görüşüldü.

Toplantıya, vali yardımcıları, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Satuk Buğra Fındık, Taşkın ve Kuraklık Yönetimi Daire Başkanı Mustafa Dal, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, İller Bankası Kastamonu Bölge Müdürü Beyhan İnce, DSİ 23. Bölge ve Karayolları 15. Bölge yetkilileri ile kurum temsilcileri katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.07.2024 08:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'un Alucra ilçesinde otomobil ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.

Alucra Çevre Yolu'nun Yüksekokul mevkisi kavşağında, Ersin Aydoğan yönetimindeki 28 ADD 386 plakalı otomobil ile Mustafa Aydın idaresindeki 34 ENT 045 plakalı hafif ticari araç çarpıştı.

Kazada yaralanan sürücüler sağlık ekiplerince Alucra Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.