“Basın bizlere mesai arkadaşlığı yapıyor”

“Basın bizlere mesai arkadaşlığı yapıyor”

Yayın: 24.07.2023 12:44
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin: “Basın, vatandaşlarımız ile aramızda köprü vazifesini üstleniyor, bizlere mesai arkadaşlığı yapıyor.” AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı,  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ile TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi de olan Cem Şahin,  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin mesajında, haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına sorumluluk bilinciyle çalışan basın mensuplarının çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Basın mensuplarına “mesai arkadaşlarımız” diyen Şahin, şunları kaydetti:

“Bu özel günde, gazetecilik mesleğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Vatandaşın gerçek, doğru ve güvenilir bilgiler içeren haberlere ulaşmasını temin etmek demokrasinin en temel unsurlarından birisidir.

Basın, toplumun gözü, kulağı ve vicdanı. Her gün, özveriyle çalışarak toplumu bilgilendiriyor, aydınlatıyor ve sorunların çözümünde önemli bir rol oynuyor. Basın, vatandaşlarımız ile aramızda köprü vazifesini üstleniyor, bizlere mesai arkadaşlığı yapıyor.”

“Demokrasilerde önemli bir kamusal güç”

Medyanın, demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olduğuna işaret eden Şahin, “Demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir. Bu görevi yerine getirirken ülke ve ilimizin menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri de hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizde oluşturulmaya çalışılan dezenformasyona karşı da en büyük görev yine basın mensuplarımıza düşmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Reformlar gerçekleştirdik”

Hükümet olarak özgür bir basının oluşmasına çok önem verdiklerinden bahseden Şahin, “Haber alma ve ifade özgürlüğünde çok önemli reformlar gerçekleştirdik. Özellikle ‘Anadolu basını’ dediğimiz yerel basının kalkınması için önemli ilerlemeler yapıldı, yapılmaya da devam ediliyor. Medya çalışanlarımızın daha rahat, daha özgür ve daha güvenli çalışma koşullarına sahip olabildikleri, emeklerinin karşılığını alabildikleri, kendilerini geliştirebildikleri bir medya ortamına kavuşmaları hassasiyet gösterdiğimiz konular arasında yer almaktadır. Ben 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle, başta Karabükümüzde faaliyet gösteren mesai arkadaşlarımız olmak üzere bütün basın emekçilerinin bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.