Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, halkın istek ve taleplerini dinleyerek daha iyi hizmet sunabilmek ve çalışmalarımız konusunda istişare yapmak amacıyla mahalle toplantılarını sürdürüyor.
Gerçekleşen mahalle toplantısında Yeni Mahallenin Safranbolu’daki en sorunsuz mahalleler arasında yer aldığını dile getirirken alt yapısının hemen hemen tamamının bitirildiğini, yollarının asfaltladığını, Pazar yeri ile ilgili yapılacak olan çalışmanın dışında bir problem olmadığını söyleyen Başkan Aksoy; “Pazar alanı ile ilgili protokol bu gün imzalandı. Mevcut alanda bulunana eski binanın yerine bir Düğün Sarayı yapacağız. İnşallah bu projemiz tamamlandığında giriş katını Safranbolu’da, Safranbolu’ya yararlı işler yapan Sivil Toplum Kuruluşlarına, Derneklere tahsis edeceğiz. Yine pazarın müştemilatları var. Depo olarak mescit olarak olması gereken mekânlar var. Bundan sonra hafta arası o alanda kasalar falan olmayacak. Buradaki depolara konulacak. Üst taraftaki giriş katına bir SAKEM, eğitim merkezlerinin olduğu bir bölüm olacak. Üst katları da düğün salonu olarak düşünüyoruz. Safranbolu’da düğün salonuna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
2016 yılı içerisinde de Pazar yerinin üstünün kapanacağı müjdesini veren Aksoy, çalışmaların ara verilmeden devam edeceğini söyledi. Toplantının sonunda duygularını dile getiren bir mahalle sakini ise, “ben mahallem adına size ve ekibinize Safranbolu’muz adına vermiş olduğunuz hizmetlerden ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.