Başkan Civa “Olayda Kasıt Yok Ama, İhmal Var”

Başkan Civa “Olayda Kasıt Yok Ama, İhmal Var”

Yayın: 07.05.2024 11:58
Paylaş:
A+ A-

Karabük 1. Amatör Lig’de ASD Eflanispor ile Eskipazar Belediyespor arasında oynanan Play-Off maçında polisler tarafından protokol tribününe alınmayan Eskipazar Belediye Başkanı Serkan Civa, açıklama yaparak, olayda kasıt olmadığını ama ihmal olduğunu bildirdi.

Protokol kriziyle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Civa, protokol kriziyle ilgili bir açıklama yapma gereği hissettiğini, olayın aslının olduğunu fakat olayda kasıt değil bir ihmalkarlık olduğunu belirtti.

Kedileri için protokolde Eskipazar Belediye Başkanı olarak koltuğun ayrıldığını ifade eden Civa, “Fakat bir de ‘protokole girecekler.’ diye bir liste yapılmış. O listede bizim ismimizin olmasına gerek yokmuş zaten. Biz mevcut belediye başkanı olarak giriyormuşuz. Fakat güvenlik güçleri oradaki polis arkadaşlar, ‘protokol listesinde isminiz gözükmüyor.’ diye bizi içeri almak istemedi. Ben de çok üstelemedim. Yani oradaki polis arkadaşın ‘acemiliği’ diyelim, belki gençliğindendir, belki oradaki usulü bilmiyordur. Yani onu da suçlamak istemiyorum. Bu işte hiçbir kimsenin suçu, art niyeti yok, biz araştırdık, baktık. Biz de dedik madem protokole giremiyoruz, ait olduğumuz yere gidelim. Taraftarların içine girdik. Ben zaten onu da izlemek istiyordum maçı, taraftarların içinde. Orada maçlar daha heyecanlı, daha zevkli, sarıyor, taraftarlarımızla birlikte, gençlerimizle birlikte. Biz olayı çok üstlenemedik. Sonrasında tabii yanlış anlaşılma olduğunu fark ettiler. Bizi aradılar, sordular. O polis arkadaşımız da yanımıza kadar geldi. Sonrasında ben gitmek istemedim. ‘Maçı burada izlemek istiyorum.’ dedim. Yani olay aslı var fakat bir ihmalkarlık var. Yani bir yanlış anlaşılma var. Kasıt yok kesinlikle ve şunu da ben hiçbir yerde Eskipazar’ın ne adını, ne bayrağını yere düşürmem emin olun. Savunacağımız yerde kale gibi savunuruz.” dedi.

Bu olayın kendisini mutlu ettiğini, Eskipazarların artık bir yerde hakkı yendiğinde hakkını savunmak için bir araya gelebildiğini vurgulayan Civa, “Bakın dünden beri burada Genç Eskipazarlılar Derneği var, arkadaşlarımız. Basın açıklaması yaptılar, savunuyorlar. Eskipazar Ülkü Ocakları Başkanımız yine aradı. Sağ olsun. Ben dedim kasıt yok. Eskipazar’ı, AK Parti Gençlik Kolları var, Eskipazar’ın ileri gelen kişilerinden arayanlar oldu, soranlar oldu. Yine halkımız yani parti dava gözükmeksizin yanımızda durup, arkamızda durdu. Yani bu Eskipazar adına bence güzel bir olay. En azından birlik, beraberlik olunuyor artık. Bir yerde hakkımız yendiğinde. O yüzden seviniyorum. Ben maçı tribünde izlemişim, protokolde izlemişim, benim için çok da önemli değil. Ben bu takımın her yerinde olurum. Zaten ben bu takımda kendimi 11 yıl futbol oynadım. 3-4 yıl kaptanlığını yaptım. Yeri geldi sahadaydık. Yeri geldi tribündeydik. Yani ben Eskipazar Belediyespor’un o sahada maç yapması bile bizim için gurur ve onur vericidir.” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da yapımı tamamlanan sağlık binası hizmete açıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Sağlık Müdürlüğünce yapımı tamamlanan hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

İlçenin Yaylacık Mahallesi'nde yapılan binada, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akçaabat Sağlıklı Hayat Merkezi, Akçaabat 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Yaylacık Aile Sağlık Merkezi tek çatı altında hizmet verecek.

Açılışta konuşan Vali Yıldırım, sağlığın önemine işaret ederek, Kanuni Sultan Süleyman'ın, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” sözünü hatırlattı.

Yıldırım, her şeyin başının sağlık olduğuna işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde sağlıktaki dönüşümü her an, her gün müşahede ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız çok büyük bütçeler kullanıyor, vatandaşlara daha iyi bir sağlık hizmeti eriştirebilelim diye.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, binanın yapım aşaması hakkında bilgi vererek, “700 günde yapımı tamamlanması planlanan bina, 650 günde tamamlandı. Müteahhitte teşekkür ederim. 110 personel çalışacak. Daha da konforlu alanlarda vatandaşlara hizmet vereceğiz.” diye konuştu.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de binanın ilçe ve vatandaşlar için önemli olduğunu vurgulayarak, yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dua edildi. Binanın açılış kurdelesi Vali Yıldırım, Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Sağlık Müdürü Usta ve beraberindekiler kesti.

Açılış sonrası binayı gezen Vali Yıldırım ve beraberindekiler, hastalarla sohbet etti.