Başkan Köse Oy Birliği İle İç Anadolu Belediyeler Birliği Katip Üyesi Seçildi

Başkan Köse Oy Birliği İle İç Anadolu Belediyeler Birliği Katip Üyesi Seçildi

Yayın: 09.06.2024 14:25
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Türkiye Belediyeler Birliği ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Meclis toplantılarına katılarak Divan Üyeliği ve Katip Üyeliği görevlerine seçildi. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Türkiye Belediyelerin Birliği ve İç Anadolu Belediyeler Birliği seçimli meclis toplantıları için Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Feyza Gökçınar ile birlikte Ankara’ya gitti. Türkiye genelinde 765 delegenin oy kullandığı Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında 515 delegenin oyunu alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Başkan olarak seçildi. Başkan Köse Başkent Ankara’daki bir diğer programında ise İç Anadolu Belediyeler Birliği toplantısına katılım sağladı. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Divan Üyeliğini yaptığı toplantıda belirlenen yeni yönetimde oy birliği ile İç Anadolu Belediyeler Birliği Kâtip Üyesi olarak seçildi. İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı ise Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar seçildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse her iki toplantı sonunda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilen Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı tebrik ederek başarılar diledi.

Öte yandan Ankara’daki toplantılarda Başkan Köse, Safranbolu’nun kültürel mirasının korunması, kentsel dönüşüm, çevre koruma ve sürdürülebilir kalkınma gibi konulardaki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ayrıca, diğer belediyelerle deneyim paylaşımında bulunulan toplantılarda, benzer sorunlarla karşılaşan yerel yönetimlere destek olma ve işbirliği imkânlarını değerlendirme konuları ele alındı.

Toplantılar aynı zamanda, Türkiye genelindeki belediyeler arasında iletişimi güçlendirme, ortak projeler geliştirme ve kaynakların etkin kullanımı için stratejik planların oluşturulmasına da zemin sağladı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”