Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Başkan Vergili Muhtarlarla Buluştu

Yayın: 17.04.2015 10:08
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili mahalle muhtarları ile bir araya gelerek, mahalleler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Akşam yemeğinde muhtarlarla bir aya gelen Başkan Vergili’ye Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı teşekkür ederek, sorunlarının tek tek çözüldüğünü söyledi. Dernek Başkanı Harmanbaşı; “Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Geçen ay toplantımızda sizlerin sorunları ile ilgili verdiğim sorunlar birer birer çözülmeye başladı. Bu sorunlardan muhtar arkadaşlarımızın yazıhanelerindeki elektrik ve interneti Belediyemiz bünyesine alındı. Her muhtarımızın bu sayede cebinde 100 lirası kalacak, yıllık 1.200 TL oluyor. Böyle önemli hizmetten dolayı sizlerin adına Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bir sorunumuz kaldı. İnşallah en yakın zamanda gerçekleşir. Muhtarlar Derneğimizin yerini bir an önce yaparak önümüzdeki günlerde hizmete açmak istiyoruz. Başkanım biraz öncede kendileri ifade etti. Yakın zamanda başlayacağını söyledi. Bununda burada müjdesini vermek istiyorum. İnşallah bu birlikteliğimiz, bu beraberliğimiz bu 5 yıl içersinde omuz omuza birlikte çalışarak Karabük’ümüzün bütün mahallelerine hizmeti en ücra köşesine birlikte getireceğiz. Bunu da bir ekip ruhuyla Sayın Belediye Başkanımızla, Başkan Yardımcımızla, değerli daire müdürlerimizle beraber mahalle sorunlarımızı birer birer bir takım halinde birlikte çözeceğiz” dedi.

Dört yıl içinde hiçbir mahallenin eksiğinin kalmayacağını belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Bu birlikteliğimiz Türkiye’de örnek bir beraberliklerden birisi. Ne olursa olsun hep beraber Karabük için hizmet veriyoruz. Önümüzdeki 4 yıl kalan süre içersinde hiçbir mahallenin eksiği kalmayacak. Tüm problemleri çözülmüş olacak. Sizin sürekli olarak yönetime katılmanız sağlanacak. Belediye tarafından baktığımız zaman diğer yerlerde uygulamalarda muhtarların yönetimlerle, idarelerle çok daha uzak mesafeli olduğunu düşünüyorum ama biz her yapmış olduğumuz icraata mahalleyle ilgili konulara mahalle muhtarlarımızın elimizden geldiği kadar fikrini almaya çalışıyoruz. Muhtarların doğrultusunda iş yapmaya çalışıyoruz ve eksikliğimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Biz 4 yıllık icraatımızın sonunda değişen bir Karabük değil, değişmiş bir Karabük’ü önümüzdeki kuşaklara teslim etmemiz gerekiyor” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)