Başkan Vergili’den Milletvekillerine Ev Ödevi

Yayın: 06.02.2024 10:03
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili katıldığı bir programda Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’a yüklendi.

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük Milletvekili Cem Şahin’e“sen önce köy haline getirdiğin baba ocağın Ovacık’a bak. İçinde hayvan otlayan kamu yatırımlarına el at. Memleketine bir hayrın olsun, sonra Karabük Belediyesi ile ilgili konuş. 9 aydır vekilsin yaptığın bir tane icraat göster” dedi.

Başkan Vergili daha sonra sözlerine Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali Keskinkılıç’la devam etti.“gelelim senin baba ocağına; Eskipazara. Sen önce git memleketinde ki hastaneyi hizmete aç. Emniyet binasını düzelt. Turizmi canlandır. Söz verdiğin palavra savunma sanayi fabrikasını kur” dedi.

Özkan Çetinkaya, sen de benim yaptırdığım Kent meydanı, Kartaltepe toplu konut veya Meydan Cami üzerinden siyaset yapma. Kendi plan projen varsa açıkla yoksa boş konuşma. Belediyecilik ciddi iştir, diyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Benim eserlerim ortada. Karabük’te kafanızı nereye çevirirseniz Vergili döneminde yapılmış bir eser görürsünüz. 287 tane dev eser ortaya koymuşuz. Hastanesi olmayan memleketin vekilleri çıkmış 287 tane dev eser üretmiş belediye başkanını eleştiriyor. Benim belediye imkânlarıyla yaptığım battı çıktı ile sizin devlet imkânlarıyla yaptığınız Kardemir kavşağı arasındaki fark ortada. Hani hastane sorunu tarihe karışıyordu, havaalanı yapıyordunuz, otoyol geliyordu, çevre yolu bitiyordu, tapu binası ve adliye sarayı yapılıyordu, TCDD şehir dışına çıkıyordu, hani nerde ne yaptınız.Benim yaptığım kent meydanı ve Kartaltepe toplu konutları dışında Karabük’te hangi ciddi kamu yatırımı var. Hele bir konuşun bakalım.” diyerek kelimelerine son verdi. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başkan Vergili Ovacık’ta AK Parti adayının çekilmesini istedi

Yayın: 03.03.2024 16:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz ve İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz’ın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Ben öncelikle hemen karşımızda duran ittifak ortağımıza sesleniyorum. Siz Ovacık’ta çekilin bizim adayımız seçilsin. Hiç uğraşmayın. Ovacık’ta gerçek belediyecilik zaten 22 senedir sizde. Bu saatten sonra gerçek belediyecilik diye bir şey yok. İttifakız da ısrar etmenin anlamı yok. Biraz önce adayımız bana diyor ki Ovacık’ın girişine bir yer yapalım. Ramazanlarda iftar verelim. Orda kültür merkezi var. Orada iftar vermek için 3.000 TL para isteniyor.

“OVACIK’IN SAHİBİ BÜYÜK İŞİ KÜÇÜK”

Ovacık’ın sahibi büyük işi küçük. Kimse alınmasın kendisi bizim abimiz. İl genel meclisi üyeleri Ovacık’la alakası olmayan, Ovacık’a gelip giden arkadaşlar. Ovacık’ın bir şekilde canlanması lazım. Ben 1978 Güney Köyünden gelip bu caddeden geçtim. O zaman toz topraktı, sonra parke oldu.         Bu yol karayollarının yolu. Karayollarına güçleri yetmeyince, Köy Hizmetlerine parke döşettiriyorlar. O kadar köyün hakkını yiyorlar.

OVACIK’TA SADECE SİYASETTEN İKBAL KAZANMAK VAR”

Ben bugüne kadar bütün ilçelerimizle ilgili her şeyin doğrusunu söyledim. Bir tane hapisanesi, bir tane memuru var. Her gün gelip gidiyor. Birde yol parası alıyor. Maaşta alıyor. Kapatın burayı yada lojmana çevirin ev bulamayan memurlar gidip geleceğine burada kalsın. Böyle düşünceleri hiç yok. Ovacıkta sadece siyasetten ikbal kazanmak var.

İl Genel Meclisi üyeleri ne yapıyorlar? Silah ruhsatı alıp, silah ruhsatına harç vermiyor. Ovacık’a ne yapıyorlar. Bu kadar İl Genel Meclisi üyeleri, bu kadar siyasette ağırlığı olan bir ilçe bir yolu asfaltlatamaz mı? Belediye ne yapsın burada? Ne kadar para alıyor ben biliyorum. Her şey belediyenin yapacağı iş değil.

Önce Kültür Müdürü orayı bu ramazan vatandaşa bedava yapıyorsun, yapmazsan biz size burada neler yapacağız. Zaten vatandaşın cebinde para yok. Dini duyguları yüksek olduğu için cebinde parası olmasada iftar vermeye çalışıyor. Sende kalkıp bunu paraya bağlıyorsun. Bugüne kadar bu spor kompleksinden hangi Ovacıklı faydalandı. Biz Ovacık’ta inşallah seçimi alacağız. Biz seçimi aldıktan sonra ber ramazan bu belediye binasının önüne iftar çadırı kurulacak. Buna inanın.

“EKMEKLE İNSAN TEHDİT EDİLMEZ”

Tabi sizlerinde sıkıntınızı biliyoruz. Çoçuklarınız işe sokulmuş. Seçim zamanı başlayacaklar tehdit etmeye. Hiç kimse korkmasın. Hiç bir şey yapamazlar. Ekmekle insan tehdit edilmez. Bizde hükümetin ortağıyız. Eğer bir tanenize zarar gelsin, gelin Karabük’te benim yakama yapışın. Zarar gelecek adam Karabük Belediyesi’nde iş başı yapacak. Belediye Başkan adayımızı ve İl Genel Meclisi üyelerimizi seçin bakın hizmet nasıl geliyor hep birlikte görelim” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz, İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.