Başkan Yavuz: “Mecburen böyle bir düzenleme yaptık”

Başkan Yavuz: “Mecburen böyle bir düzenleme yaptık”

Yayın: 16.05.2024 15:32 |Güncelleme: 17.05.2024 16:32
Paylaş:
A+ A-

Karabük-Safranbolu arasında seyahat eden vatandaşlar için ulaşım maliyetleri arttı. Daha önce Safranbolu Merkezden Karabük’e yolcu taşıma ücreti olarak 20 TL alınırken, aktarma ile birlikte ücret 25 TL’ye çıkıyordu.  Son yapılan zamla birlikte Safranbolu Merkezden Karabük 30 TL olurken, aktarma ile birlikte 35 TL oldu.

Öğrenci ücreti de 17 TL’den 25 TL’ye yükseldi. Aktarma ile birlikte öğrenci ücreti 30 TL oldu.

Yeni tarifeye göre daha önce 20 lira olan Safranbolu-Beşbinevler taşıma ücreti 25 liraya, öğrenci ücreti de 20 liraya çıkartıldı.

Zamlarla ilgili olarak Haber Sitemize konuşan Safranbolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Aydın Yavuz, 14 aydır zam yapmadıklarını ancak minibüslerin bakım masraflarının da her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Başkan Yavuz: “Kooperatifimize bağlı 100 üyemiz bulunuyor. Biz 14 aydır zam yapmadık, ancak bu zammı yeni yılda yapmamız gerekirken şimdi uyguladık. Kimseyi mağdur etmek, incitmek gibi bir amacımız yok. Bizim yolcumuz bizim halkımız onlarda gelen zamları görüyor biz de, bugüne kadar bekledik. Trafik sigortası, sanayi giderleri, masraflarımızın yüzdelik oranları arttığı için tarifemizde kademeli mesafelere göre güncelleme yapmak zorunda kaldık. Artık araçlarımızın masrafını karşılayamaz duruma gelip, market alışverişinde bile zorlanır durumdayız. Bizim yaptığımız zamlar inanın çok afaki zamlar değil. Mecburen böyle bir düzenleme yaptık. Kentimizdeki öğrenciler bizim de evladımız, biz onları her zaman düşünüyoruz. Herkesin affına sığınarak bugün bu uygulamaya mecburen geçtik, yoksa araçların masrafları yanı sıra market alışverişi, elektrik, doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanıyoruz. Bu durumda elimizden bir şey gelmediğini ve bu uygulamaya geçmek zorunda kaldığımızı belirtmek istiyorum.” ifadelerinde bulundu. (Esra Oğuzkağan Özkan)

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ..

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Jandarma Operasyonları: 60 Şüpheli Yakalandı, 20 Tutuklama

Yayın: 22.05.2024 16:55
Paylaş:
A+ A-

Karabük İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 1-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda, çeşitli suçlardan aranan 60 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 20’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar kapsamında, hakkında farklı suçlardan arama kararı bulunan 60 kişi gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından, 40 kişi adli işlemlerin tamamlanması sonrası serbest bırakıldı. Ancak, aralarında 0-5 yıl arası hapis cezası bulunan 18 kişi, 15 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezası bulunan 1 kişi ve 15 yıl “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan cezası bulunan 1 kişi tutuklandı.

Tutuklanan 20 şüpheli, Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Jandarma yetkilileri, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi yönündeki kararlılıklarını sürdürdüklerini belirtti. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için bu tür operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Karabük halkı, jandarma ekiplerinin bu başarılı operasyonlarından memnuniyet duyarken, yetkililer de vatandaşların güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.