Başkent EDAŞ, Karabük’te enerji nakil hattını yeniledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 31.01.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), Karabük'te bulunan enerji nakil hattını 41 milyon lira yatırımla yeniledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karabük'te 177 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek için bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına devam eden Başkent EDAŞ, 1978'de inşa edilen Enerji Nakil Hattı ve bu hatta bağlı yerleşim yerlerini besleyen hatların kullanım ömrünün dolması nedeniyle başlatılan altyapı yenileme projesini tamamladı.

Şirketin 41 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği proje ile 786 tesisat ve 2 bin 280 tüketicinin kullanımı için kaliteli ve kesintisiz enerji sunuldu.

Başkent EDAŞ, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Bartın ve Karabük'te geleceğin enerji ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

Karabük'te hayata geçirilen yeni yatırım projesiyle Bolkuş, Pirinçlik, Salmanlar, Demirciler, Şenler, Sipahiler ve Düzçam köylerinin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için 8,2 kilometre enerji nakil hattı, 6,25 kilometre müşterek yüksek gerilim şebeke ve 13,3 kilometre alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Kullanılan enerji kalitesini artırmak ve kesintileri engellemek için 2 bin 500 kilovolt-amper (kVA) gücünde trafo yenileme çalışmalarının da yapıldığı bölgede 5 adet kesicili ölçü kabini de hizmete alındı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 kişi tutuklandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 02.03.2024 20:00
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun merkezli 3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Giresun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, sokak satıcılarının yakalanması ve uyuşturucu şebekelerinin deşifre edilip suçların önlenmesi amacıyla Giresun, Adana ve Samsun'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda gözaltına alınan S.K, V.K. ve M.Y'nin üzerinde çeşitli miktarlarda esrar ve sentetik uyuşturucu ile 3 uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet savcılığına çıkarıldı.

Savcılıktaki sorguları sonrası sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan tutuklandı.