Başkentte, “Rize Tanıtım Günleri” yarın başlıyor

Başkentte, “Rize Tanıtım Günleri” yarın başlıyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 02.05.2024 16:00
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – Başkentte Rize Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği “Rize Tanıtım Günleri” yarın başlayacak.

Federasyon Genel Başkanı Muammer Bostan, Rize Valiliği himayesinde Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilecek etkinlik öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Tanıtım günlerinde Rize'nin en ünlü markalarının bulunacağını belirten Bostan, etkinliğe Rize'den gelenler dışında hiçbir esnafın katılmayacağını anlattı.

Çay yetiştirilmesine ilişkin kanunun kabulünün 100. yılı dolayısıyla çayın ilk hasadının da tanıtım günlerinde yapılacağını ve açılışta kurdele yerine çay makasıyla çay kesileceğini ifade eden Bostan, tanıtım günlerinin, “Çayın 100. yılında Rize Başkentte” sloganıyla Ankara'da iz bırakılacağını söyledi.

Karadenizlilerin karakterinin, neşesinin ve heyecanının “Rize Tanıtım Günleri”ne yansıtılacağını vurgulayan Bostan, şöyle konuştu:

“Rize artık sadece yazları, salıncağın üzerine binip, bulutlar üzerinde fotoğraf çekilen yer değil, kayak yapılan bir yer, kış turizminin olduğu bir yer. Aynı zamanda 'Atığı getir, çayı götür' diye bir sloganımız var. Çünkü bizler Türkiye'nin ilk sıfır atık tanıtım günlerini gerçekleştiriyoruz. Burada çevreye duyarlılığımızla ilgili mesajlar vereceğiz.”

Bostan, “Rize Tanıtım Günleri”nin sadece yağ peynir satılan bir etkinlik olmayacağını, kentin kültürünü anlatan paneller de düzenleneceğini aktardı.

Tulumun, kemençenin ve horonun sabaha kadar devam edeceğini belirten Bostan, tanıtım günlerinde Selçuk Balcı, Hülya Polat, Koliba, Herem ve Volkan Arslan'ın da aralarında bulunduğu sanatçıların konser vereceğini ve 53 etkinlik düzenleneceğini dile getirdi.

Muammer Bostan, 5 Mayıs'a kadar devam edecek etkinliğe tüm başkentlileri davet etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

TTSO’dan İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğu’na taziye ziyareti

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:24
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi'nin, İran İslam Cumhuriyeti'nin Trabzon Başkonsolosluğuna taziye ziyaretinde bulunduğu bildirildi.

TTSO'dan yapılan yazılı açıklamada, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ile beraberindeki Meclis Başkan Yardımcısı Hülya Ulusoy'un, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle Trabzon'daki konsolosluğa ziyarette bulundukları ifade edildi.

Çelebi'nin ziyarette İran İslam Cumhuriyeti'nin Trabzon Başkonsolosu Naser Mohebati'ye taziyelerini ilettiği aktarılan açıklamada, taziye defterini de imzalayarak Trabzon iş dünyası adına İran halkına baş sağlığı dileklerinde bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, Başkonsolos Mohebati'nin de ziyaret nedeniyle Çelebi ve beraberindekilere teşekkür ettiği belirtildi.