Bayburt’ta “Dede Korkut Hikayeleri” temalı yıl sonu sergisi açıldı

Bayburt’ta “Dede Korkut Hikayeleri” temalı yıl sonu sergisi açıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 08:00
Paylaş:
A+ A-

BAYBURT (AA) – Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Dede Korkut Hikayeleri” temalı yıl sonu sergisi açıldı.

Dr. Öğretim Üyesi Adem Öcal danışmanlığında Kültür Merkezi'nde açılan sergide, öğrencilerin Dede Korkut hikayelerindeki mitolojik kahramanlar ve bu kahramanlar arasındaki ilişkileri anlatan resimleri yer aldı.

Açılışa, Rektör Yardımcısı ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir Kadakal, resim bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Mahir Bayramoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Tümer Çelik, Dr. Öğr.etim Üyesi Murat Gürbüz ve Araştırma Görevlisi İlknur Emir katıldı.

Dr. Öğretim Üyesi Adem Öcal, sergideki eserler hakkında bilgi vererek, “Sergimiz, Dede Korkut'un esiniyle çağlar boyu sürecek anlamın sanat yolculuğudur. Emeği geçen herkese minnettarız.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Büyük İstanbul Otogarı’nda tatil dönüşü yoğunluk yaşanıyor

Yayın: 23.06.2024 13:29
Paylaş:
A+ A-

Büyük İstanbul Otogarı’nda Kurban Bayramı tatilinin son gününde yoğunluk yaşanıyor.

9 günlük bayram tatilinin ardından kente dönenler ile tatil için İstanbul’a gelenlerin dönüş yolculuğu sürüyor. Büyük İstanbul Otogarı, kentte yoğunluk yaşanan noktaların arasında bulunuyor.

Araçlarıyla yolcu almaya veya bırakmaya gelenler, otogarın bağlantı yollarında trafik yoğunluğu oluşturdu.

Otobüs şoförü Fikret Akpınar, “Bugün otogar çok yoğun. Gidiş ve gelişlerde yoğunluk var. Giriş ve çıkışlarda sorun yaşıyoruz. İnsanlar da çok fazla. Dün bu kadar fazla değildi. Şimdi iki tarafta da yoğunuluk var.” dedi.

Afyonkarahisar’da üniversite eğitimi alan ve tatilini İstanbul’da geçiren Eren Akkılıç da “Diğer bayrama kıyasla İstanbul, bu sefer daha boştu. Diğer bayram daha yoğundu. Trafiğin ve yoğunluğun az olması nedeniyle uzakta olan akrabalarımızı da daha rahat ziyaret edebildik. Şimdi otogarda tatil dönüşü nedeniyle çok yoğunluk var.” diye konuştu.