Bayburt’ta öğrenciler okulda oluşturulan pistte trafik kurallarını öğrendi

Bayburt’ta öğrenciler okulda oluşturulan pistte trafik kurallarını öğrendi

Anadolu Ajansı
Yayın: 12.05.2024 16:00
Paylaş:
A+ A-

BAYBURT (AA) – Bayburt'un Demirözü ilçesinde öğrenciler, okul bahçesinde oluşturulan Trafik Eğitim Pistinde trafik kurallarını öğrendi.

Demirözü Kaymakamlığınca Karayolu Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Demirözü 100. Yıl İlkokulu bahçesinde oluşturulan pistte öğrencilere eğitim verildi.

Akülü arabayla parkuru dolaşan öğrenciler, jandarma ve polis ekiplerince üst ve yaya geçitleri, trafik ve işaretleri hakkında bilgilendirildi.

“Trafik” konulu bilgi yarışmasına da katılan öğrenciler, parkurda eğlenceli zaman geçirdi.

Kaymakam Yasin Şahin, okulun bahçesine çizilen trafik eğitim pistiyle öğrencilere uygulamalı eğitim verdiklerini söyledi.

Eğitimler kapsamında öğrencilerin hem öğrenip hem de güzel vakit geçirdiğini belirten Şahin, okul bahçesine kalıcı olarak çizilen pistte sadece Trafik Haftası'nda değil, özellikle beden eğitimi dersine entegre edilerek yıl boyunca eğitim verileceğini kaydetti.

Öğrencilerden Hanife Zehra Toprak da jandarma ve polis ekipleri eşliğinde trafik kurallarını eğlenerek öğrendiklerini ifade etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.