Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya Engelliler Haftası’nda Duyarlılık Mesajı Verdi

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya Engelliler Haftası’nda Duyarlılık Mesajı Verdi

Yayın: 10.05.2024 11:39
Paylaş:
A+ A-

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çetinkaya, engelli olmanın kişinin tercihi olmadığını vurgulayarak, toplumun her zaman engelli vatandaşlara karşı düşünceli ve duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Çetinkaya, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabileceklerini spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Çetinkaya, engelli vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak şartları oluşturmanın en büyük görevleri olduğunu da vurguladı.

Çetinkaya, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Bu vesileyle Engelliler Haftası’nın, engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını umuyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların her an yanlarında olan kıymetli ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kastamonu’da devrilen otomobildeki baba ve oğlu yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

KASTAMONU (AA) – Kastamonu'da refüje devrilen otomobildeki baba ve oğlu yaralandı.

Kastamonu-Taşköprü yolu 2. kilometrede Tayfun Acar yönetimindeki 34 EEL 382 plakalı otomobil refüje devrildi.

Kazada sürücü Tayfun Acar ile oğlu Mehmet Acar yaralandı.

Yaralılar, ambulansla Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.