Bilardoda hedef 2024’te madalya sayısını artırmak

Bilardoda hedef 2024’te madalya sayısını artırmak

Anadolu Ajansı
Yayın: 29.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – MEHMET EMİN GÜRBÜZ – Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, 2024 yılına iyi başladıklarını belirterek, “İlk 3 ayda çok ciddi başarılar yakaladık, 10'a yakın madalya kazandık. Önümüzde Dünya Kupası var, o kupayı almak istiyoruz. Hemen ardından Dünya Artistik Şampiyonası var, dünya şampiyonu olmak istiyoruz. Geçen seneyi madalya bazında geçmek istiyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanan Karaçayır Spor Kompleksi'ndeki bilardo salonunun açılışı için Bolu'ya gelen Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de bilardo sporunda son 10 yılda gelişme kaydedildiğini söyledi.

Ercan, gelinen noktada sporcu sayıları, elde edilen başarılar ve düzenlenen turnuvalar sayesinde dünyanın en büyük federasyonlarından biri olduklarını kaydetti.

Antalya'da 2016 yılının mart ayında düzenlenen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nda “Erkekler”, “Kadınlar” ve “Gençler” kategorilerinde toplam 1170 sporcunun katılımıyla dünya rekoru kırdıklarını belirten Ercan, bunun tescil edilerek Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer aldığını dile getirdi.

Ercan, Avrupa ve dünyada beğenilen bir federasyon haline geldiklerini ifade ederek, “Bu başarı sadece bizim değil, ekiplerimizin başarısı. Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri sayesinde buraya gelebildik. Ne mutlu ki bize hem Avrupa'da hem de dünyada birçok şampiyonluğumuz var.” diye konuştu.

– “Hiçbir ülkede olmayan imkanlara sahibiz”

Tesisleşme çalışmalarına değinen Ercan, bu konuda ciddi yol aldıklarını, 15 ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine ait salonların bulunduğunu, her ilde bir tesis projesini çok yakında hayata geçireceklerini anlattı.

Ercan, Türkiye'nin bilardo organizasyonlarına ev sahipliği yaptığını belirterek, şöyle devam etti:

“Her sene dünya kupaları Türkiye'de yapılıyor. Geçen ay Kadınlar Avrupa Şampiyonası, hemen ardından Artistik Bilardo Avrupa Şampiyonası, geçen hafta da Bilardo Ferdi Erkekler Avrupa Şampiyonası Ankara'da yapıldı. Haziran ayında Dünya Kupası var. Hemen ardından Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası var. Dünyada en çok uluslararası organizasyon yapan Türkiye çünkü dünyanın en büyük tesisi Ankara'da. En büyük uluslararası bilardo tesisine sahibiz. Bizim için gurur verici. Hiçbir ülkede olmayan imkanlara sahibiz.”

Gençlere önem verdiklerini vurgulayan Ercan, bu alanda da dünya ve Avrupa şampiyonluklarının bulunduğunu kaydetti.

Ercan, geçen yıl 20 madalya sayısına ulaştıklarını, bu sene bunun üzerine çıkmayı hedeflediklerini dile getirerek, “İyi başladık. İlk 3 ayda çok ciddi başarılar yakaladık, 10'a yakın madalya kazandık. Çoğu turnuvadan madalyayla döndük. Bunlar arasında Avrupa şampiyonlukları da var. Önümüzde Dünya Kupası var, o kupayı almak istiyoruz. Hemen ardından Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası var, dünya şampiyonu olmak istiyoruz. Geçen seneyi madalya bazında geçmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”