Biletbayisi.com kış sezonu uçuş verilerini paylaştı

Biletbayisi.com kış sezonu uçuş verilerini paylaştı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.03.2024 12:24
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Biletbayisi.com, kış sezonu uçuşlarına ait verilerini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, geçen yıl aralık, 2024 Ocak ve Şubat aylarına ait uçuş istatistikleri, kış sezonu uçuşlarında geçen yıla göre yüzde 25'lik bir artış gösterdi.

Seyahat sektörü salgın sonrası toparlanmaya başladı ve insanların seyahat etme isteklerinin artış oldu. İstatistiklere göre yurt içi bilet satışlarında geçen yıla kıyasla yüzde 25, yurt dışı bilet satışlarında ise yüzde 20 artış gerçekleşti. Bu artış en çok Antalya, Bodrum ve İzmir gibi tatil destinasyonlarında gözlemlendi.

En yoğun seyahat günleri 23 aralık, 31 aralık ve 1 ocak tarihleri olurken, yılbaşı ve sömestr tatilinin bir araya gelmesi bu tarihlerdeki yoğunlukta etkili oldu. Ayrıca, artan akaryakıt ve döviz kurundaki dalgalanmalar uçak biletleri fiyatlarında artışa neden oldu. Ortalama yurt içi uçak bileti geçen yıla göre yüzde 15 yükselirken, yurt dışı uçak bileti fiyatları ise yüzde 10 artış gösterdi.

Bilet kullanıcılarının yüzde 65'ni aileler, yüzde 15'ni iş seyahatinde olanlar, yüzde 20'sini de turistler oluşturdu. Kış sezonunun yurt içi popüler destinasyonları İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Erzurum, popüler yurt dışı destinasyonlar ise Almanya, Hollanda, Azerbaycan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

Biletbayisi.com, kış sezonu uçuşlarında da kullanıcılarına birçok avantaj sundu. Özellikle kış aylarında sıkça yaşanan hava muhalefeti ve uçuş iptalleri göz önüne alındığında, biletbayisi.com'un sunduğu uçuş iptal ve değişikliği kolaylığı büyük önem taşıyor. Ayrıca, şirketin hızlı ve güvenli bilet iade hizmeti de kış sezonu uçuşlarında kullanıcıların aklını rahatlatıyor.

​​​​​​​

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trendyol 23 Nisan’ı “Sepette İyilik”le kutluyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Trendyol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı “Sepette İyilik” programıyla kutluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Trendyol, “Sepette İyilik” programıyla, kullanıcıları 23 Nisan'da çocuk hakları odaklı STK'lere destek vermeye davet etti.

STK'lere özel bir alan açıp görünürlük sağlayarak kaynaklarını artırmalarına destek olmak amacıyla başlatılan programda, çocuk sağlığı, hakları, eğitimi ve güvenliğine yönelik çalışmalar yapan bazı kuruluşlar yer alıyor.

STK'ler, Sepette İyilik üzerinden tercihlerine göre ürün veya dijital destek kartı satışıyla daha fazla bireysel destekçiye ulaşabiliyor. Elde edilen gelirin tamamı, hiçbir kesinti olmadan STK'lere aktarılıyor.

Trendyol'un teknolojik yetkinliğini toplum yararına kullanma hedefiyle oluşturduğu Sepette İyilik'te, STK'lerin satışa sunduğu binlerce ürün yer alıyor.

Sivil toplum ve özel sektör işbirliğiyle başlatılan Sepette İyilik programında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, LÖSEV, Türk Eğitim Vakfı, Çocuklar Gülsün Diye Derneği, UCİM, Koruncuk Vakfı, TOHUM Otizm Vakfı, TOÇEV, SERÇEV ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi gibi kuruluşlar yer alıyor.

Program kapsamında 2020'den bu yana 88 farklı STK, platform üzerinde 470 bin adet ürün ve 1 buçuk milyon adet dijital destek kartı satışı gerçekleştirdi. Şubat 2024 itibarıyla “Sepette İyilik” hareketine katılan STK'lerin elde ettikleri toplam gelir 200 milyon lira oldu.