Biletinial, ilk çeyrek büyüme verilerini açıkladı

Biletinial, ilk çeyrek büyüme verilerini açıkladı

Anadolu Ajansı
Yayın: 07.05.2024 04:00
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Biletinial, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 4 kat büyüdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Biletinial, yılın ilk çeyreğinin büyüme verilerini paylaştı.

Yıla yeni yatırım ve açılımlarla giren Biletinial, bunun sonuçlarını ilk çeyrekte almaya başladı. Etkinlik, eğitim, müzik, opera-bale ve tiyatroda geçen yılın aynı dönemine göre 4 kat bilet satan şirket, 2023'ü ise bir önceki yıla göre 2 kat büyüme ile kapattı.

Satışlarda ilk 10 sırada İstanbul Avrupa Yakası, Ankara, İstanbul Anadolu Yakası, Bursa, İzmir, Antalya, Eskişehir, Manisa, Gaziantep ve Kocaeli yer aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Biletinial Üst Yöneticisi (CEO) Ulaş Uslu, şirketin Türkiye'deki sinema salonlarının yüzde 60'ına, tiyatro salonlarının ise yüzde 80'ine hizmet verdiğini belirtti.

Uslu, “2024'ün ilk çeyreğinde rekor büyümeye imza attık. Sürekli artan hizmet kalitemiz ve kapsayıcılığımız, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için açtığımız yeni büyüme alanları ve artan işbirliklerimiz bize bu başarıyı getirdi. Bunun arka planında müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden belirleyip, bu ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştirip yatırım yapmamız var.” ifadelerini kullandı.

Şirketin, yılın ilk üç aylık döneminde pek çok ilke imza attıklarına dikkati çeken Uslu, tiyatro ve sinema alanında tamamen müşteri odaklı bir proje geliştirerek şirketin internet sitesi üzerinde satılan tüm etkinlikler için yorum ve reyting uygulaması başlattıklarını kaydetti.

Uygulamayla her etkinlik sonunda müşterilere SMS ile gönderdikleri kişiye özel linkle görüşlerini sorduklarını anlatan Uslu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Gelen yorumlar tamamen şeffaf şekilde sitede ve iş ortaklarının panelinde yayınlanıyor. Devreye alındığı günden bugüne kadarki 2 aylık kısa dönemde 200 bine yaklaşan yorum, gerçekten etkinliğe katılan izleyicilerden toplandı. Uygulamamız ile seyirciler ilgilendiği film, oyun, standup gösterisi ya da konser hakkında birebir ve bağımsız görüşleri önceden edinip tercihini buna göre yapabiliyor. Yorum uygulamasında dikkat çeken bir özellik de üniversitelerin tiyatro eleştirmenliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans yapan gençlerle oluşturulan 'genç yazar' ekibi. Geleceğin profesyonel tiyatro eleştirmenleri olacak genç yazarlar, oyunlar izleyip web sitemizde yorum ve analizlerini yayımlayabiliyor.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da Arsin İçme Suyu ve Arıtma Tesisi Projesi devam ediyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Arsin İçme Suyu ve Arıtma Tesisi Projesi'nde çalışmalar sürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediyenin içme suyu ve altyapı yatırımları devam ediyor.

Arsin ilçesinin içme suyu problemini tamamen ortadan kaldıracak Arsin İçme Suyu ve İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatında 82 kilometrelik içme suyu isale hattı ile arıtma tesisinin yapımı tamamlanırken, içme suyu isale hattının 42 kilometrelik kısmına deneme amaçlı ilk su verildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Arsin halkının yıllardır bu projenin özlemini çektiğini belirtti.

Şehrin içme suyu alanındaki en büyük projelerinden biri olan Arsin İçme Suyu ve İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesinin sonuna gelindiğini kaydeden Genç, “Arıtma tesisi inşaatımız ile 82 kilometrelik içme suyu isale hattımızın da inşaat çalışmaları sona erdi. Su hattımızı test etmek amacıyla su verme işlemleri yapıldı. İnşallah önümüzdeki aylarda hemşehrilerimizin yıllardır özlemini çektiği memba kalitesindeki suyu halkımızla buluşturacağız.” ifadesini kullandı.

Genç, ilçelerin kronik hale gelmiş içme suyu sorunlarını teker teker çözüme kavuşturacaklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

“İçme suyu sorunu yaşayan ilçelerimizin başında Arsin geliyordu. Bu projemizin tamamlanmasıyla birlikte ilçemize uzun yıllar hizmet edecek bir içme suyu tesisini halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Arsin'in 32, Araklı'nın 7 ve Yomra'nın 3 mahallesi olmak üzere toplam 42 mahallemizde yaşayan yaklaşık 35 bin insanımızı memba kalitesinde içme suyu ile buluşturacağız.”