Bol bol vaatler, temeli olmayan projeler ve sonrasında ortaya çıkan ucube işler..

Yayın: 03.10.2022 15:34
Paylaş:
A+ A-

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır yazılı bir açıklama yaparak AK Parti’ye sert sözlerle yüklendi.

Başkan Çakır açıklamasında şunları kaydetti; “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum” açıklaması sonrası Karabük ve 81 il merkezinden haykırılan ses bizlere ‘GELİYOR GELMEKTE OLAN” mesajını açık net vermiştir.

Sayın Karabüklü hemşerilerimiz, Cumhuriyetin 100’üncü yılına giriyoruz ve bizi tarih yeniden göreve davet ediyor, Halk için, Adalet ve Hukuk için Hak için mücadelemiz her geçen gün artarak büyüyor.

Bol bol vaatler, temeli olmayan projeler ve sonrasında ortaya çıkan ucube işlerde, tüm Türkiye gerçekleri gibi Karabük’ümüzün gerçeklerini de hep birlikte seyrediyoruz. Hani Deveye sormuşlar “Neren eğri, Nerem doğru ki” demiş misali..

Kesintisi yol projesi ve KARDEMİR kavşağı projeleri bunun en son örneği oldu. Karayollarının 2 kez dünya kadar para harcayarak ihaleye çıktığı Kavşak projeleri iptal oldu, aylarca Teknik Anadolu Meslek Lisesinin atölyesi yıkılacak diye bekletilen proje sonradan kırpıldı, kesildi yine ışıklar ilke geçilecek bir sisteme bağlandı…

Tıpkı Sağlıkta yaşanan sorunlarımız gibi kavşak projeleri de yavaşladı ve Sonuç kocaman bir sıfır oldu…Devletin milyarlarca lirasının hibe oluşu yine yaşanan ve bundan sonrada yaşanacak TRAFİK Keşmekeşi ise  işin cabası olarak kaldı..

Onca Doktor ataması yapıldı açıklamalarına rağmen halen Hasta ve yakınları MHRS den randevu alamama sıkıntısı yaşamakta, halen hastalarımız kuyruklarda beklemektedir.

Ne oldu bizzat bu Cumhur İttifakı tarafından açıklanan AK partili Başbakanların, hatta Cumhurbaşkanın bizzat seçim vaatlerinde olan KBÜ.E.A. Hastanesinde ki ek yatak projesi ne oldu ?..  Yine her fırsatta dillendirdiğimiz Çevre yolu projesi, Havaalanı projesi Ne oldu?

Bu Ülkenin pırıl pırıl bilim insanları yurt dışına kaçarken, yurt içende iş bulamazken, KBÜ de ithal öğretim görevlileri ile doldurmasına yol açanlar elbet de ki günü geldiğinde, yine İhalelerde fesat karıştıran, eş, dost partili, ilişkileri kuranlar elbette ki hak ve adalet karşısında hesap vereceklerdir.

Son dönem de Karabük TSO da yaşanan adaylar üzerinde bile particilik, ileriye dönük siyasi hesaplar yapanlar gelmekte olan hak hukuk adalet sisteminde elbette ki sorgulanacaklardır.

Her fırsatta 6 lı masanın dağılacağını ifade ederek isteklerini dile getirenler şunu iyi bilsinler ki MİLLET İttifakı dağılmaz, MİLLET İttifakı haklı… Çünkü artık MİLLET Kararlı…

Geliyor Gelmekte Olan diye boşa denmiyor.”

 

Yorumlar

  1. Hasan

    Allahınızı severseniz CHP nin Karabük için ne projeleri var açıklayın, Safranbolu 3 yılda uçtu da bizim mi haberimiz yok, sadece eleştri olmaz, Atatürkün kurduğu parti Atatürkün kurduğu ilk ağır sanayisi olan Karabük D.Ç. fab. özelleştirmiş, bizdeki de umut ne verecekler Karabüke

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başkan Vergili Ovacık’ta AK Parti adayının çekilmesini istedi

Yayın: 03.03.2024 16:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz ve İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz’ın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Ben öncelikle hemen karşımızda duran ittifak ortağımıza sesleniyorum. Siz Ovacık’ta çekilin bizim adayımız seçilsin. Hiç uğraşmayın. Ovacık’ta gerçek belediyecilik zaten 22 senedir sizde. Bu saatten sonra gerçek belediyecilik diye bir şey yok. İttifakız da ısrar etmenin anlamı yok. Biraz önce adayımız bana diyor ki Ovacık’ın girişine bir yer yapalım. Ramazanlarda iftar verelim. Orda kültür merkezi var. Orada iftar vermek için 3.000 TL para isteniyor.

“OVACIK’IN SAHİBİ BÜYÜK İŞİ KÜÇÜK”

Ovacık’ın sahibi büyük işi küçük. Kimse alınmasın kendisi bizim abimiz. İl genel meclisi üyeleri Ovacık’la alakası olmayan, Ovacık’a gelip giden arkadaşlar. Ovacık’ın bir şekilde canlanması lazım. Ben 1978 Güney Köyünden gelip bu caddeden geçtim. O zaman toz topraktı, sonra parke oldu.         Bu yol karayollarının yolu. Karayollarına güçleri yetmeyince, Köy Hizmetlerine parke döşettiriyorlar. O kadar köyün hakkını yiyorlar.

OVACIK’TA SADECE SİYASETTEN İKBAL KAZANMAK VAR”

Ben bugüne kadar bütün ilçelerimizle ilgili her şeyin doğrusunu söyledim. Bir tane hapisanesi, bir tane memuru var. Her gün gelip gidiyor. Birde yol parası alıyor. Maaşta alıyor. Kapatın burayı yada lojmana çevirin ev bulamayan memurlar gidip geleceğine burada kalsın. Böyle düşünceleri hiç yok. Ovacıkta sadece siyasetten ikbal kazanmak var.

İl Genel Meclisi üyeleri ne yapıyorlar? Silah ruhsatı alıp, silah ruhsatına harç vermiyor. Ovacık’a ne yapıyorlar. Bu kadar İl Genel Meclisi üyeleri, bu kadar siyasette ağırlığı olan bir ilçe bir yolu asfaltlatamaz mı? Belediye ne yapsın burada? Ne kadar para alıyor ben biliyorum. Her şey belediyenin yapacağı iş değil.

Önce Kültür Müdürü orayı bu ramazan vatandaşa bedava yapıyorsun, yapmazsan biz size burada neler yapacağız. Zaten vatandaşın cebinde para yok. Dini duyguları yüksek olduğu için cebinde parası olmasada iftar vermeye çalışıyor. Sende kalkıp bunu paraya bağlıyorsun. Bugüne kadar bu spor kompleksinden hangi Ovacıklı faydalandı. Biz Ovacık’ta inşallah seçimi alacağız. Biz seçimi aldıktan sonra ber ramazan bu belediye binasının önüne iftar çadırı kurulacak. Buna inanın.

“EKMEKLE İNSAN TEHDİT EDİLMEZ”

Tabi sizlerinde sıkıntınızı biliyoruz. Çoçuklarınız işe sokulmuş. Seçim zamanı başlayacaklar tehdit etmeye. Hiç kimse korkmasın. Hiç bir şey yapamazlar. Ekmekle insan tehdit edilmez. Bizde hükümetin ortağıyız. Eğer bir tanenize zarar gelsin, gelin Karabük’te benim yakama yapışın. Zarar gelecek adam Karabük Belediyesi’nde iş başı yapacak. Belediye Başkan adayımızı ve İl Genel Meclisi üyelerimizi seçin bakın hizmet nasıl geliyor hep birlikte görelim” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz, İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.