Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Bol bol vaatler, temeli olmayan projeler ve sonrasında ortaya çıkan ucube işler..

Yayın: 03.10.2022 15:34
Paylaş:
A+ A-

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır yazılı bir açıklama yaparak AK Parti’ye sert sözlerle yüklendi.

Başkan Çakır açıklamasında şunları kaydetti; “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum” açıklaması sonrası Karabük ve 81 il merkezinden haykırılan ses bizlere ‘GELİYOR GELMEKTE OLAN” mesajını açık net vermiştir.

Sayın Karabüklü hemşerilerimiz, Cumhuriyetin 100’üncü yılına giriyoruz ve bizi tarih yeniden göreve davet ediyor, Halk için, Adalet ve Hukuk için Hak için mücadelemiz her geçen gün artarak büyüyor.

Bol bol vaatler, temeli olmayan projeler ve sonrasında ortaya çıkan ucube işlerde, tüm Türkiye gerçekleri gibi Karabük’ümüzün gerçeklerini de hep birlikte seyrediyoruz. Hani Deveye sormuşlar “Neren eğri, Nerem doğru ki” demiş misali..

Kesintisi yol projesi ve KARDEMİR kavşağı projeleri bunun en son örneği oldu. Karayollarının 2 kez dünya kadar para harcayarak ihaleye çıktığı Kavşak projeleri iptal oldu, aylarca Teknik Anadolu Meslek Lisesinin atölyesi yıkılacak diye bekletilen proje sonradan kırpıldı, kesildi yine ışıklar ilke geçilecek bir sisteme bağlandı…

Tıpkı Sağlıkta yaşanan sorunlarımız gibi kavşak projeleri de yavaşladı ve Sonuç kocaman bir sıfır oldu…Devletin milyarlarca lirasının hibe oluşu yine yaşanan ve bundan sonrada yaşanacak TRAFİK Keşmekeşi ise  işin cabası olarak kaldı..

Onca Doktor ataması yapıldı açıklamalarına rağmen halen Hasta ve yakınları MHRS den randevu alamama sıkıntısı yaşamakta, halen hastalarımız kuyruklarda beklemektedir.

Ne oldu bizzat bu Cumhur İttifakı tarafından açıklanan AK partili Başbakanların, hatta Cumhurbaşkanın bizzat seçim vaatlerinde olan KBÜ.E.A. Hastanesinde ki ek yatak projesi ne oldu ?..  Yine her fırsatta dillendirdiğimiz Çevre yolu projesi, Havaalanı projesi Ne oldu?

Bu Ülkenin pırıl pırıl bilim insanları yurt dışına kaçarken, yurt içende iş bulamazken, KBÜ de ithal öğretim görevlileri ile doldurmasına yol açanlar elbet de ki günü geldiğinde, yine İhalelerde fesat karıştıran, eş, dost partili, ilişkileri kuranlar elbette ki hak ve adalet karşısında hesap vereceklerdir.

Son dönem de Karabük TSO da yaşanan adaylar üzerinde bile particilik, ileriye dönük siyasi hesaplar yapanlar gelmekte olan hak hukuk adalet sisteminde elbette ki sorgulanacaklardır.

Her fırsatta 6 lı masanın dağılacağını ifade ederek isteklerini dile getirenler şunu iyi bilsinler ki MİLLET İttifakı dağılmaz, MİLLET İttifakı haklı… Çünkü artık MİLLET Kararlı…

Geliyor Gelmekte Olan diye boşa denmiyor.”

 

Yorumlar

  1. Hasan

    Allahınızı severseniz CHP nin Karabük için ne projeleri var açıklayın, Safranbolu 3 yılda uçtu da bizim mi haberimiz yok, sadece eleştri olmaz, Atatürkün kurduğu parti Atatürkün kurduğu ilk ağır sanayisi olan Karabük D.Ç. fab. özelleştirmiş, bizdeki de umut ne verecekler Karabüke

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”