Bolu Belediye Başkanı Özcan, OSB’deki fabrikaları ziyaret etti

Anadolu Ajansı
Yayın: 01.02.2024 04:24
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Bolu Belediye Başkanı ve CHP Bolu Belediye Başkan adayı Tanju Özcan, Bolu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrika ve işletmeleri ziyaret etti.

Özcan, seçim çalışmaları kapsamında OSB yönetimini ve Gümrük Müdürlüğü ile bölgede bulunan işletme ve fabrikalara ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaretleri esnasında yaptığı konuşmada 5 yıllık dönemine ilişkin bilgiler veren Özcan, Boluluların 31 Mart'ta tecrübeye önem vermesi gerektiğini belirtti.

Özcan, Bolu'yu insanları ayırmadan, kayırmadan, tüy bitmemiş yetimin hakkını yemeden yedirmeden, israf etmeden, adil şekilde yönetme sözünü verdiğini ve bu sözün gereğini yaptığına inandığını anlattı.

Seçildiği dönemdeki vaatlerine ilişkin Özcan, “Tabii ki hayata geçiremediğimiz projelerimiz, vaatlerimiz oldu. Bunda benim, ekibimin hatası muhakkak vardır ama ekonomik krizin ve 2 yıllık Kovid-19 döneminin de payı olduğunu sizlerle paylaşıyorum. Bunu da bahane olarak söylemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BAŞKAN VERGİLİ; “EKMEĞİN SİYASETİ OLMAZ”

Yayın: 02.03.2024 18:23
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi Halk Ekmek, Ramazan Ayında da vatandaşın yüzünü güldürecek.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatı ile Halk Ekmek, Ramazan Pidesi satışlarına başlıyor. 8,5 Liradan satılacak olan pideler, Halk Ekmeğin mahallelerdeki büfelerinde de satışa sunulacak.

Günlük 35 Bin ekmek çıkartan Karabük Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ramazanda ilk etapta yaklaşık 10 binini pide olarak üretecek.
Sade pidenin 16 liradan satılacağı bu ramazan ayında, 8 Buçuk liradan halk ekmeği satacağı pideler ile ilgili Başkan Vergili “Karabük halkına her alanda ucuz bir hayat sunmaya devam edeceğiz. Amacımız vatandaşın bütçesine az da olsa katkıda bulunmak. Pide üretimini talebe göre de arttırabiliriz.” Diye konuştu.

AK Parti Adayı Özkan Çetinkaya’nın “Halk Ekmeğin 3,75 lira olan fiyatı çok düşük. Biz gelince ekmek fiyatını 5,5 lira yapacağız.” Açıklamasına da cevap veren Rafet Vergili “Karabük Belediyesi ekmek üzerinden ticaret yapmaz, kar gözetmez. Halkın bütçesine ne kadar katkıda bulunuyoruz, cebinde ne kadar para arttırabiliyoruz ona bakarız. Piyasa da 16 lira’ya satılacak olan pideyi 8 buçuk liradan vatandaşa sunacağız. Onların, ‘kimleri nemalandırabiliriz, kendimize ne kadar kazandırabiliriz’ zihniyetini taşıdıkları, vatandaşın ekmeğine bile el uzattıklarından belli değil mi? Su, otobüs, ekmek gibi imkanlarımızla her Karabüklünün bütçesine ekstradan 2-3 bin lira katkı sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz.” dedi.