Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Bolu merkezli 3 ildeki uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklandı

Yayın: 14.09.2023 12:53
Paylaş:
A+ A-

Bolu merkezli İstanbul ve Diyarbakır’da uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince D-100 kara yolunda “uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti, kullanımı ve aracılığının engellenmesine yönelik” çalışma yapıldı.

Ekiplerce durdurulan otomobildeki Ö.Ç. ve M.G’nin üzerinde ve eşyalarında 5 kilo 59,33 gram esrar ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.G. tutuklandı, Ö.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca söz konusu uyuşturucunun Diyarbakır’daki sorumlusu olduğu iddia edilen M.A. ve S.E. ile uyuşturucuyu İstanbul’da teslim alacağı öne sürülen H.M’nin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Diyarbakır Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmada 3 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin ikametlerinde 1 kilo 198 gram kubar esrar, 1 pres ve vakum makinesi ve 1 elektronik terazi ele geçirildi.

Adliyeye sevk edilen M.A. ve S.E. tutuklandı, H.M. ise adli kontrol şartıyla salıverildi. (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)