Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Bolu’da, dijital illüstrasyon sergisi açıldı

Yayın: 23.10.2017 00:02
Paylaş:
A+ A-

Bolu’da, Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde Yard. Doç. Dr. Gürdal tarafından düzenlenen dijital illüstrasyon sergisi Başkan Yılmaz’ın katılımıyla açıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Arzu Gürdal’ın düzenlediği “Bir ben var benden içeri” isimli dijital illüstrasyon sergisi, sanatseverlere kapılarını açtı.

Çizgi film ve animasyon karakterlerinden oluşan sıra dışı 22 eserin sergilendiği serginin açılışına Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Başkan Yardımcıları Emine Davarcoğlu ve Zerrin Biçen, Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve sanatseverler katıldı.

“Bayanlar sanatta erkeklerden önde”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz açılış öncesi bir konuşma yaparak Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nin fiziki olarak kısıtlı imkanlara sahip olmasına rağmen Türkiye’nin en hareketli sanat mekanlarından biri olduğunu söyledi.

Yılmaz, her yıl çok sayıda sergi açılışını yaptıklarını belirterek “Açılan sergilerin de yüzde 90’ını bayanlar açıyor. Yani bayanlar sanatta erkeklerden önde. O nedenle bayanları kutluyorum” dedi. Yılmaz sanatseverlere bir de müjde vererek, “Allah nasip ederse Adliye binası yapıldıktan sonra mevcut bina bize verilecek. Bizler de müzelerin ve sanat çalışmalarının bir kısmını orada yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”