Boluspor-Gençlerbirliği maçının ardından

Boluspor-Gençlerbirliği maçının ardından

Anadolu Ajansı
Yayın: 03.04.2024 20:24
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Trendyol 1. Lig'in 28. haftasında konuk ettiği Gençlerbirliği'ne 2-1 yenilen Boluspor'da teknik direktör Yalçın Koşukavak, kalan maçları kazanmak istediklerini, tekrar play-off yarışına dahil olmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Koşukavak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oynadıkları karşılaşmanın play-off içinde olmak isteyen her iki takım için de önemli olduğunu kaydetti.

Kendilerinin play-off içinde kalmak, Gençlerbirliği'nin de play-off yarışına girmek için sahaya çıktığını anlatan Koşukavak, “İlk yarı itibarıyla iki takım da çok baskın oyun oynamadı. Rakip orta sahayı kalabalık tutup biraz daha kontratak geçiş hücumu oynama düşüncesiyle pozisyondaydı, duruşları oydu. Bize çok oynamaya müsaade ettiler. Aslında topu getirdik rakip kaleye kadar, skoru yapamadık. Tabii sonra ikinci yarı işler değişti. Rakip yarı alanda oynarken bir geçiş hücumundan gol yedik. Arkadan da bir taç atışından top kaybıyla gol yedik. Kolay kaybettik. Bu kadar kolay kaybetmememiz gerekiyordu.” diye konuştu.

Koşukavak, maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını ancak bu mağlubiyeti telafi etmenin yollarını arayacaklarını vurgulayarak, “Kalan maçlarda oyuncularımla beraber kazanmak, tekrar yarışa (play-off) dahil olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şu anda play-off barajının altına düştük. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

– Gençlerbirliği cephesi

Aldıkları galibiyetten dolayı oyuncularını kutlayan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu ise Boluspor'un A Milli Takım'a uzanan kariyerinde değerinin paha biçilemez olduğunu dile getirdi.

Duran top organizasyonlarına önem veren Boluspor'un çok gol atma becerisine sahip olduğuna işaret eden Kaloğlu, “Ben de birkaç tane değişik oyuncuyu değişik mevkilerde düşündüm. Bunda da başarılı olduk açıkçası. Oyunun içinde planını değiştiren bir rakibe karşı biz de hazırlıklıydık. Bir B planımız, C planımız da vardı. Burada gelip Boluspor gibi güçlü bir takımı yenmek kolay değildi. Bunu başardık.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım olarak iyi bir ivme yakaladıklarına değinen Kaloğlu, “Haftalardır iyi oynuyoruz, kazanıyoruz, iyi havamız var. Süper Lig'i de sonuna kadar zorlayacağız. Boluspor Kulübüne de Süper Lig yolunda başarılar dilerim. Biz de gelişerek, maç kazanarak devam edeceğiz Süper Lig yolunda.” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Stellantis, Archer’a güvenini stratejik hisse payını artırarak gösteriyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile stratejik ortağı olduğu Archer'ın 8,3 milyon hisselik açık piyasa satın alımını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, ulaşımın her alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Bir yanda yenilikçi teknolojilerle binek ve hafif ticari araçlarını otomotivin geleceğine hazırlayan Stellantis, diğer taraftan da alternatif mobilite çözümlerine yatırım yapıyor.

Bu kapsamda şirket, şehir içinde dikey şekilde kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) geliştiricisi Archer Aviation Inc. ile iş birliğinin kapsamını genişletiyor.

Stellantis, 2025 yılından itibaren pazara sunulması planlanan eVTOL projesine ne kadar güvendiğini gözler önüne seriyor.

Stellantis, Ocak 2023'te Archer'ın Midnight uçak modelinin sözleşmeli olarak seri üretimini hedeflediğini açıkladı.

Archer'ın Gürcistan'daki yüksek hacimli üretim tesisinin ilk aşamasının inşaatı bu yılın sonuna doğru tamamlanacak şekilde hızla devam ediyor. Projenin ilk aşaması, yılda 650 adede kadar uçağın üretimini desteklemek üzere tasarlandı.

Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile Archer’ın stratejik ortağı ve 2021 yılından bu yana da yatırımcısı konumunda.

Archer, bu süre boyunca eVTOL uçağını tasarlama, geliştirme ve ticarileştirme noktasında Stellantis'in köklü üretim, tedarik zinciri ve tasarım uzmanlığından yararlanmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, “Archer, havacılığın elektrikliye geçişinde öncü olarak kendini kanıtladı ve birlikte bir sonraki ulaşım devrimini başlatabileceğimize inanıyoruz. Stellantis'in son hamlesi, Archer'ın ekibine olan güvenimizin ve ortaklığımız sayesinde ilk elden gördüğümüz ilerlemenin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Archer Kurucu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adam Goldstein, dünyanın gökyüzü ulaşım şeklini değiştirmenin eşiğinde olduklarını belirterek, “Archer ve Stellantis olarak, kentsel ulaşımı yeniden tanımlamak, dünya şehirlerine ve hissedarlarımıza muazzam bir katma değer sunmak ve karşılaşabileceğimiz fırsatları değerlendirebilmek için birlikte çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.