Boyabat Belediyesi Anneler Günü’nde “Ihlamur Baskısı” etkinliği düzenledi

Boyabat Belediyesi Anneler Günü’nde “Ihlamur Baskısı” etkinliği düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.05.2024 20:24
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – Boyabat Belediyesi ve Yaşayan Kültürel Miras Müzesi işbirliğiyle Anneler Günü'ne özel “Ihlamur Baskısı” etkinliği geçekleştirildi.

Boyabat Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte ziyaretçilere bez örtü, bez çanta ve keseler üzerine 13 farklı geleneksel Türk ve güncel motiflerinden istenilen motiflerin ıhlamur baskıları yapılarak annelere verilmek üzere katılımcılara hediye edildi.

Müze sorumlusu Elçin Yayla, ziyaretçilerin Anneler Günü'nü kutladı.

Etkinliğe katılan Belediye Başkan Yardımcı Ayşenur Türkmen de ıhlamur bakısı yapıp katılımcılara hediye ederken, “Biz bugüne özel bir anı kalması için sizleri davet ettik. Katılımınız için çok teşekkür ediyoruz. Anneler evlatları için uyumaz, onlar için her fedakarlığı gösterir. Bizler annelerimizin değerini onun sağlığında bilelim. Onları asla üzmeyelim. Hayatlarını kaybettiğinde keşke, demeyelim, bu dünyada el üstünde tutalım. Bu vesileyle tüm annelerin gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Hayatta olmayan annelerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.” dedi.

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz'ın eşi Zahide Yılmaz da programa katılıp annelerle sohbet edip, baskı yaptı, katılımcıların Anneler Günü'nü kutladı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da yapımı tamamlanan sağlık binası hizmete açıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Sağlık Müdürlüğünce yapımı tamamlanan hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

İlçenin Yaylacık Mahallesi'nde yapılan binada, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akçaabat Sağlıklı Hayat Merkezi, Akçaabat 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Yaylacık Aile Sağlık Merkezi tek çatı altında hizmet verecek.

Açılışta konuşan Vali Yıldırım, sağlığın önemine işaret ederek, Kanuni Sultan Süleyman'ın, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” sözünü hatırlattı.

Yıldırım, her şeyin başının sağlık olduğuna işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde sağlıktaki dönüşümü her an, her gün müşahede ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız çok büyük bütçeler kullanıyor, vatandaşlara daha iyi bir sağlık hizmeti eriştirebilelim diye.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, binanın yapım aşaması hakkında bilgi vererek, “700 günde yapımı tamamlanması planlanan bina, 650 günde tamamlandı. Müteahhitte teşekkür ederim. 110 personel çalışacak. Daha da konforlu alanlarda vatandaşlara hizmet vereceğiz.” diye konuştu.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de binanın ilçe ve vatandaşlar için önemli olduğunu vurgulayarak, yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dua edildi. Binanın açılış kurdelesi Vali Yıldırım, Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Sağlık Müdürü Usta ve beraberindekiler kesti.

Açılış sonrası binayı gezen Vali Yıldırım ve beraberindekiler, hastalarla sohbet etti.