Boytrans sürücü akademisi ilk mezunlarını verdi

Boytrans sürücü akademisi ilk mezunlarını verdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 04.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Boytrans'ın, tır şoförlüğü mesleğine ilgi duyanlar için düzenlediği Boytrans sürücü akademisinin ilk mezunları sertifikalarını aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Erciyes Anadolu Holding bünyesinde lojistik alanında hizmet veren Boytrans, tır şoförlüğü mesleğine ilgi duyanlar için düzenlediği Boytrans sürücü akademisinin ilk mezunları için tören düzenledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boytrans Genel Müdürü Köksal Doğru, sektördeki meslek eleman ihtiyacını karşılamak için başlattıkları sürücü akademisinin ilk mezunlarını verdiğini aktardı.

Tır şoförlüğüne ilgi duyan gençlerin 4 aylık zorlu ve detaylı bir eğitim sürecinden geçtiğini belirten Doğru, “Eğitim sürecinin ardından teorik ve pratik sınavları başarıyla tamamlayarak Boytrans Lojistik filosunda işe başlıyorlar. Bu projemizle sektörümüzde tır şoförü olarak çalışmak isteyen gençlerimize iş ve meslek edindirmekle beraber, sektörümüzün bu kritik meslek grubundaki eleman sorununun da önüne geçmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Boytrans, düzenlediği sürücü akademisi projesi ile nitelikli tır sürücüsü olarak sektörde çalışmak isteyen adaylara hem meslek edindirmek hem de sektörde son yıllarda yaşanan sürücü sıkıntısının önüne geçmek hedefliyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.