Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Bu Dava Osman Kahveci Davası Değil, Ak Parti Davasıdır

Yayın: 19.10.2015 10:17
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, aday gösterilmediğinden dolayı, kızgınlık yaşamadığını önemli olan AK Parti ve Ak Parti’nin taşıdığı hizmet davası ile misyon olduğunu ifade etti.

Aday gösterilmediğinden dolayı kendisine gönül veren insanların yanlışa sürüklenmemesi gerektiğini de vurgulayan Kahveci, bunun bir hizmet yarışı olduğunu belirtti.

Kahveci, “AK Parti 2002 de iktidara geldi. Ben AK Partinin A Takımı olarak ilk üst düzey bürokraside görev alanlardan, görev verilenlerden birisiyim. 8,5 yıl Türkiye’nin en büyük kurumunda genel müdürlük yaptım. Tabi bizim bölgemiz orman bölgesi, her ne kadar Karabük’ün merkezi dünün Demir Çeliği, bugün de Kardemir’iyle yatıp kalksa da, güncel hep o olsa da Karabük’ün % 70’i orman dolu. Özellikle Yenice, Karabük’ün, Safranbolu’nun köyleri de ormancılıkla direk ilgilenen etkilenen köylerimizdir” dedi.

BİZİM OSMAN, DEMELERİ HALKIN SEVGİSİNDEN GELİR

Osman Kahveci, açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Genel Müdürlük dönemimizden gelen, köylerimize yapmış olduğumuz faaliyetler, yatırımlar dolayısıyla da zaten bölgemizin insanı beni yakinen tanıyordu. Hatta siyasete 2011 de atılırken bana böyle samimi dostlarımız ‘ya sana ne diyelim’ demişlerdi, de bende ‘ne diyeceksiniz, bizim Osman geliyor dersiniz’ diye bir espri yapmıştım ve bu laf tutmuştu. ‘Bizim Osman aşağı, bizim Osman yukarı’ biraz daha gençler ‘Osman abi’ dediler. Gerçekten hem 24. Dönem de Mehmet Ali Şahin beyle birlikte, hem 25. dönem de, Karabük’ümüze bürokrat olarak ta, siyasetçi olarak ta güzel hizmetler vermenin gayreti içerisinde olduk. Mehmet Ali beyle 24. dönemde siyaseten en güçlü olduğumuz dönemlerden bir tanesiydi. Mehmet Ali Bey ile birlikte biz bürokrasiden gelen tanışmışlıklarımızla, dostluklarımızla birçok yatırımları, hemşerilerimizin bazı isteklerini, köylerimizin isteklerini, bazılarını orman teşkilatı kanalıyla, bazılarını ise aynı bakanlıkta olmamız dolayısıyla yakın işbirliği içinde bölgemize birçok hizmetler getirdik. Yine özel idaremiz kanalıyla, birçok ilkleri gerçekleştirdik. Bundan dolayı da köylerimiz, mahallelerimiz hangi köyün, hangi mahallesinde yolu, suyu izi nerden geçiyor derseniz tanıdığımız köylülerimizdi. Kırsal alanda yaşayan köylülerimizle, hemşerilerimizle sıcak ilişkimiz temaslarımız oldu. Her hafta sonu Karabük’e geldim. Bayramlarda, seyranlarda köylerimiz ile acı tatlı günlerinde birlikte olmaktan kaynaklanan bir ilişki kurduk. Sadece bu siyasetçi ilişkisi değil, siyasetçi halk ilişkisinden öte, işte bizim Osman onların çocuğu, onların bir abisi gibi oldu ve her türlü dertlerini bana anlatabildiler, hatta çok özel problemleriyle de ilgilendim, bu beni mutlu ediyor. Köylerimizin bizi sevmesi ve bundan dolayı övünç duyulmasının da tabi ki farklı tarafları var.”

YAZ OSMAN, SÖZÜ ÇOK YAKIŞIKSIZ

Kahveci, MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “Mehmet Ali Şahin, Osman Kahveci’ye ‘Osman’ diyor, ‘Yaz Osman’ diyor. 10 yıl Orman Genel Müdürlüğü yapmış olan Osman Kahveci bunu hak etmiyor” şeklindeki söylemlere de açıklık getirerek, “Rafet Beyin bu söylemini çok yakışıksız buldum. Bakın ben hem bürokrasi dönemimde, hem de milletvekilliği dönemimde, yaklaşık 10 yıldan beri Mehmet Ali Şahin beyle yakın çalıştım. Bürokraside bölgenin bir bürokratı olarak, onun da bölgenin bir milletvekili olarak Karabük milletvekili değildi ama sonuçta Karabük’ün bir çocuğuydu, kendisiyle yakın çalışma fırsatı bulduk. Mehmet Ali Bey çok kibar bir insan, kime ne zaman, ne söyleyeceğini çok iyi bilen birisi. Biz aynı yaşıttayız, Dolayısıyla da bizim aynı yaşıtta olmamız ve bana ‘Osman’ diye hitap etmesi, bana karşı duyduğu sevgi ve samimiyetin bir ifadesidir. Ama Mehmet Ali Bey öyle pozisyonlar olur ki, orada beni mahcup etmemek adına, ne zaman ‘Osman’ diyeceğini, ne zamanda ‘Osman bey’ diyeceğini çok iyi bilen birisidir. Kendisi iyi yetişmiş, bir devlet adamı ve bu kuralları çok iyi bilen kibar ve beyefendi birisidir. Onun için Mehmet Ali beyin bana ‘Osman’ demesi, beni onurlandırır. Niye güceneyim ki, bu bir samimiyet ifadesidir. Yani insanlar birbirlerine çok resmi dilde ‘bey’ diye hitap ederler. Dostlar samimi olduğu insanlara, aralarında resmiyet olmayan kişiler birbirlerine isimleriyle hitap ederler. Mehmet Ali Bey partinin iki numaralı adamı, siyaseten bizden birkaç gömlek üstünde bir kişidir. Benim yaşıtım, oda belki sıradan biri olsaydı o zaman belki bende ona Mehmet Ali derdim. Ama o şimdi bir siyasi kimliği üzerinde taşıdığı için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yaptığı için ben ona ‘başkanım’ diyorum. Yani ben ona ‘Mehmet Ali bey’ demiyorum mesela. Buda bir sevgi ve samimiyet ifadesidir. Mehmet Ali Bey desem, çok daha resmi bir ifade olur. Dolayısıyla bizim aramızdaki bu samimiyet bizi ilgilendirir, başkasını ilgilendirmez”

Rafet Vergili’nin “Hayal satıyorlar” sözüne de değinen Osman Kahveci, seçim arefesine rast geldiğinden siyasi bir endişe yaşandığını dile getirerek “Karabük’te 50 bin civarında Emekli dul yetim var. Bu proje bir seçim süreci içerisinde olmasaydı Rafet bey ‘bu proje güzel bir proje, hayırlı bir projedir’ diyerek, projeye sahip çıkardı ama bu proje böyle seçim atmosferine rast gelmesinden dolayı buradan AK Partinin ciddi bir oy alacağı, emeklilerin gönlünü ve kalbini kazanacağı endişesinden kaynaklanan bir tepki olarak düşünüyorum” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okan Küçük Yorumluyor 28 Eylül 2023

Yayın: 28.09.2023 10:00 |Güncelleme: 27.09.2023 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te gözbebeğimiz, vazgeçilmezimiz Kardemir ve Karabük Üniversitesi…

Raylı Sistemler Mühendisliği  Karabük’te Karabük Üniversitesi’nde 2007 ‘de açılmıştı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKTİ.

KARDEMİR DE ZATEN  RAY ÜRETEN TEK FABRİKA..

2019’da Sanayi Bakanlığı bir karar aldı.

RAYLI ULAŞIM   TEKNOLOJİLERİ ENSİTÜSÜ (RUTE)  kurulacak,

İlk etap da TÜBİTAK  MAM Enerji Enstitüsünde yaklaşık 100 uzmanla kurulacak,

Daha sonra  TCDD’nin Ankara tesislerinde çalışmalar yapılacak,

500 ARGE çalışanı sayısına ulaşmayı düşünüyoruz, dedi.

Tabi;

RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ KARABÜK’TE

TEK RAY ÜRETEN FABRİKA KARABÜK’TE OLUNCA RAYLI ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ DE KARABÜK’E KURULMASI BEKLENİR…

Ama

İlgili enstitü RUTE,  TÜBİTAK bünyesinde 2019’da GEBZE de kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

O ZAMAN DA  KARABÜK LAF DALAŞLARIYLA UĞRAŞIYORDU…

O ONA , O BUNA LAF YARIŞI YAPIYORDU.

O laf yarışları Karabük’te tam gaz devam ederken RUTE, Gebze’de 2019’ da faaliyetlerine başladı.

KBÜ Rektörü  Prof Dr.Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. İsmail Demir Karabük’te süren bu  sataşmaların ve laf dalaşlarının dışında kalan isimler olarak,

KARDEMİR – Karabük Üniversitesi İşbirliğiyle Gebze’de kurulan Raylı Ulaşım Teknolojilerinin bir bölümünün de Karabük’te kurulabilmesi için öncülük yaparlar mı ?

100 Uzman 500 ARGE Çalışanı olmaz da 20 Uzman 100 ARGE çalışanıyla başlanır…

KARABÜK BU ENSTİTÜYÜ ZATEN HAK EDİYORDU.

Şimdi en azından ENSTİTÜNÜN 2. AYAĞI OLARAK KARABÜK’TE BU YAPILABİLİR Mİ ?

Hem Karabük’ün  bir hakkı iade edilmiş olur. Hem Karabük bu alanda çok güzel işlere imza atabilir.

Önceki Milli Savunma Sanayi Başkanı olarak haklı bir üne sahip olan Prof. Dr. İsmail Demir ile, Karabük’te her şeyden önce Karabük’e bilim katmak istiyoruz, ticarete bilim katmak istiyoruz,. Sanayiye, ticarete, Karabük’e her alanda bilim katmak zorundayız. Karabük’te kongre, çalıştay değil  BİLİM FESTİVALLERİ yapmak istiyoruz, diyen  Prof. Dr. Fatih Kırışık, bu işi kotarabilir mi ?

Bizim bazı siyasiler meşgul çünkü.

ONLAR DÜN NASIL  LAF ATTIM, YARIN HANGİ LAFI ATARIM anlamında BİLİMSEL ! çalışmalar yapıyorlar.

Herkesin bilimden anladığı kendine göre demek ki.

Onlar Karabük’ü  hangi YAPAY GÜNDEMLERLE meşgul edeceklerine bakarken, KARABÜK’E RAYLI ULŞAIM ENSTİTÜSÜNÜN İKİNCİ AYAĞININ KURULMASI İÇİN 2 HOCAMIZ ÖNCÜLÜK YAPABİLİRLER.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri de işin siyasi kanadından, Bakanlıktan  katkı ve destek verirler.

Diğerleri de hakaret belleklerini güncelleyedursunlar madem.

*

KARABÜK’TE BAŞARININ SAHİBİ DE YOK KARŞILIĞI DA… VARSA YOKSA LAF YARIŞIYLA YAPAY GÜNDEM OLUŞTURMA GAYRETLERİ

Okul Spor Kulübünden Süper Lig’e Giden yolun hazin hikayesini yazacağım.

 Belki de TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN başarı hikayesinin ve bu  hikâyeyi yazan öğretmenler ve öğrencilerinin fedakarlıklarının sahipsizliğini yazacağım.

Yaklaşık 4 yıl ÖNCE BİR OKUL KULÜBÜ OLARAK HENTBOL SERÜVENİNE başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü,  kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Bölgesel Ligden – 2. Lige, 2 Ligden – 1.Lige , 1. Ligden de Şampiyon olarak Süper Lige çıkarak Süper Lig de Karabük’ü temsil etmeye hak kazandı.

Bir okul kulübü olarak Yenişehir Atatürk Ortaokulu’nun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek çalıştılar, kazandılar.

BELKİ DE TÜRKİYE’DE BİR İLKTİ.

Ama tabi Karabük’te yaşanıyordu başarı öyküsü.

Konu futbol da değildi. Hoş futbolun ne hale geldiği de ayrı konu onlarca kez yazdık Karabükspor’un göz göre batırılışını ve Karabük’lü siyasi ve idarecilerin uzaktan izleyişini. Neyse…

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, KADROSU LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN KARABÜK YENİŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ,  sahipsiz bırakıldı.

Sponsor bulunamadı ve Süper Ligden çekildi. 2022 ‘de oldu bu, çok değil geçen sene yani.

Adı KARA,  Karabük…

KARABÜK’TE AZMİN, BAŞARININ HİÇBİR KARŞILIĞI – DEĞERİ  OLUR MU,  LAF YARIŞLARININ YANINDA ?

Bu takım Süper Lig’de Şampiyon olup Avrupa kupalarına rahatlıkla gidebilecek bir takımdı. Süper Lig’e gidemedi tabi.

Karabük Yenişehir GSK olarak Süper lig temsil etme hakkını BEDELİ KARŞILIĞINDA başka bir ilin takımına DEVRETME imkânları da vardı, yapmadılar.

ÇÜNKÜ  KULÜP;

KARABÜK İLİNDE YAŞAYAN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ ALTYAPISINDA BARINDIRAN BİR KULÜP. ALTYAPI KATEGORİSİNDE TÜRKİYE DERECESİ YAPAN BU GENÇLERİN HAYALİ BİR GÜN A TAKIMDA OYNAMAK.

Öğrencilerin , gençlerin hayalleri yaşasın diye, Karabük’ün gençlerinin önünü açmak için SATMADILAR…

*

Koca Karabük’te Bir Tane Babayiğit Çıkmıyor, Karabük’ün Başarıyı Ödüllendirme, Sahip Çıkma Kültürü Yok. Ya Ne Var? Laf Çakma Yarışı Var, Daha Ne Olsun Değil Mi ?

Bu takım her şeye rağmen  1. Lig’de  mücadelesini sürdürüyor. Ama tabi ki sponsor arıyor. SPONSOR ADIYLA OYNAYIP SENEYE TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKARIZ, diyorlar. İddia bültenlerinde sponsor kurumun ismi yer alıyor, forma da sponsor kurumun ismiyle oynanıyor. Süper Lig’de ise TRT3’te bu maçlar canlı yayınlanıyor…

1 YILLIK TOPLAM GİDERLERİ 400 BİN TL.

Bu parayı bulmak zorundalar.

Bir çok il de bu takımların  sponsoru o ilin BELEDİYELERİ.

Karabük Belediyesi ise bu konular da pek yer almıyor , biliyorsunuz.

Sanat- spor- kültür faaliyetleri konusunda Karabük Belediyesi’nin durumu orta da…

Karabük’te bir BABAYİĞİT çıkar mı 400 Bin TL SPONSOR olmak için.

KARABÜK, BÖYLESİ BAŞARILARIN SAHİPLENİLECEĞİ, DESTEKLENECEĞİ, KARABÜK’TE YAŞAYAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİN BİRGÜN A TAKIMDA HAYALLERİNİN KARŞILIĞINI BULACAĞI BİR İL DEĞİL Mİ ?

Adı Kara, Karabük…

Karabük’ün onun ona, öbürünün öbürüne laf çakmak gibi çok önemli işlerinden, yapay gündem yaratmaktan başka bir işi yok mudur yani ?

Karabük; birilerinin kendi çıkar ve menfaatinin peşinde koşmaktan Karabüklülük kavramının arkasına saklanarak cebini doldurmaktan başka bir işin yapılmadığı bir yer midir ALLAH AŞKINA ?

Sayın Valim…

Sayın Milletvekillerim…

Sayın Parti Başkanları…

Sayın anlı-şanlı işadamları…

Sayın Odalar-  Dernekler – Sendikalar…

Sayın Yetkililer…

Sayın İlgililer…

Pek SAYINlar ,Hep SAYINlar, Çok SAYINlar…

Şu takıma 1 yıl için 400 Bin TL lazım.

Sponsor firmanın adıyla maçlara çıkabiliyorlar. İddia bültenlerinde sponsor firmanın ismi yazıyor. Süper Lig’de TRT maçları canlı yayınlıyor.

TAKIMIN  İNANCI, BAŞARISI, AZMİ, GENÇLERİ, GELECEĞİ , HER ŞEYİ VAR.

Ama SAHİP ÇIKANLARI YOK.

Bir el atın, bir destek olun ALLAH AŞKINA !

(Umutsuzluğa kapılmadan yazıyorum. Vakit daraldı 2-3 gün içinde bu işin olması lazım. Takıma sahip çıkacak olup, ulaşamayanlar olursa bana ulaşabilirler ben onlara haber veririm.)

Adı KARA, Karabük

 Adında ‘Kara’ var diye bir memleketin bahtı da kara olur mu  ya ?

Bakalım, göreceğiz birkaç güne…

 

Okan KÜÇÜK’ün Tüm Yorum Haberleri İçin Burayı Tıklayınız: https://bolgeninsesigazetesi.com/author/okank