Bu portreler poşet ve atıklardan yapıldı

Bu portreler poşet ve atıklardan yapıldı

Yayın: 08.05.2024 10:47
Paylaş:
A+ A-

“Sürdürülebilir Sanat” sergisi sanatseverlerle buluştu

Sanatçı Deniz Sağdıç’ın izleyenleri tüketim kavramı üzerinde düşünmeye davet ettiği sergide, elektronik devre, tekstil, ilaç, poşet ve kapak gibi atıklar kullanılarak hazırlanan 8 portre yer alıyor.

Görsel sanatçı Deniz Sağdıç’ın atık ürün ve objeleri sanat eserine dönüştürdüğü çalışmalarından hazırlanan “Sürdürülebilir Sanat” sergisi ziyarete açıldı.

Sergi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkezi’nin fuaye alanında sanatseverlerle buluştu.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, sergiye ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, MÜSİAD 34. yıl dönümü haftası etkinlikleri kapsamında serginin hayata geçirildiğini söyledi.

MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri’nin 9 Mayıs’ta düzenlenecek programda sahiplerini bulacağını aktaran Asmalı, “Bu kapsamda, ‘Bir dizi sanatsal faaliyet yapalım.’ dedik ve bugün burada sürdürülebilirlik başlığı altında Deniz Sağdıç Hanımefendinin endüstriyel atıklardan oluşan ürünlerini sergiledik.” dedi.

Eserlerin büyük bir beğeniyle izlendiğini dile getiren Asmalı, şunları kaydetti:

“Sürdürülebilirlik önemli bir kavram. Öncelikle bizim nesillerimize, çevreye karşı bir yükümlülüğümüz var. Bir emanet gözüyle bakıyoruz. Nasıl evlatlarımız, ailemiz bize birer emanetse doğamız, çevremiz, bütün canlılar da bize emanettir. Dolayısıyla bu emanete hep birlikte sahip çıkmak için bir farkındalık oluşturalım istedik. Sergi de bu amaca hizmet ediyor.”

“Sürdürülebilirlik politikalarının desteklenmesi heyecan verici”

Sanatçı Deniz Sağdıç ise yurt içi ve dışında yüzden fazla sergiye katıldığını söyledi.

Sosyal sorumluluk ve sosyal farkındalık projeleri yürüttüğünü dile getiren Sağdıç, sanat evine gelen misafirlerine sürdürülebilirlikle ileri ve geri dönüşümü anlatmaya çalıştığının altını çizdi.

Sağdıç, MÜSİAD’ın çok fazla üreticinin üyesi olduğu, üretime yön veren markaların bulunduğu çok özel bir kurum olduğunu vurgulayarak, “Bütün üreticilerin aslında kendi içinde sürdürülebilirlik politikalarını desteklemesi, kendi ürünlerinden artakalan atıkların dahi sanat eserine dönüşebileceğini söylemeleri, benim için çok heyecan verici.” şeklinde konuştu.

Serginin üreticilerin defolu ürünlerinin atık denilen ürünlerle birleştirildiği bir hikayesi olduğunu sözlerine ekleyen sanatçı, MÜSİAD ile kaliteli üretim ve sürdürülebilirliğin yanı sıra farkındalık oluşturacak projelere imza atmayı amaçladıklarını kaydetti.

İzleyenleri “tüketim” kavramı üzerinde yeniden düşünmeye davet eden sergide, sanatçının elektronik devre, tekstil, ilaç, poşet ve kapak atıkları gibi 30’dan fazla atık türünü kullandığı 8 eseri görülebiliyor.

Sergide yer alan portreler tüketimin tüm insanlığın ortak meselesi olduğuna dikkati çekiyor.

Doğa dostu sürdürülebilir fikirlere ilham veren ve sanatın sürdürülebilirliğine vurgu yapan sergi, 10 Mayıs’a kadar görülebilecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”