Bürokrasi, siyaset ve iş dünyası KAS-DER’in iftar sofrasında buluştu

Bürokrasi, siyaset ve iş dünyası KAS-DER’in iftar sofrasında buluştu

Yayın: 27.03.2024 14:33
Paylaş:
A+ A-

Kısa adı KAS-DER olan Kastamonu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği geleneksel hale getirdiği iftar programında bu yıl Karabük’ün A takımını bir araya getirdi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi, Sönmezler Madencilik firmasının sahibi Murat Sönmez’in desteğiyle düzenlenen iftar sofrasında Vali Mustafa Yavuz, eski İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, AK Parti Milletvekili Ali Keskinkılıç, CHP Milletvekili Cevdet Akay,  Karabük Belediye Başkanı ve MHP adayı Rafet Vergili, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Duran, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, AK Parti Belediye Başkan CHP Belediye Başkan adayı Bayram Karadağ, İYİ Parti adayı Abdullah Adatepe, Safranbolu Belediye Başkanı ve CHP adayı Elif Köse protokol mensupları ve STK temsilcileri ile dernek üyeleri yer aldı.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Karabük’te bürokrasi, siyaset ve iş dünyasının etkili isimlerini aynı masada buluşturarak Karabük’te özlenen tablonun oluşmasını sağlayan KAS-DER’in iftar programı yoğun ilgi gördü.

Karabük Valisi Yavuz yaptığı konuşmada iftar programını düzenleyen Dernek Başkanı Gülhan Kaynar’a ve iş insanı Murat Sönmez ile emeği geçen herkese teşekkür ederek, Ramazan aylarını tebrik etti.

KAS-DER Başkanı Gülhan Kaynar yoğun ilgi gören ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran iftar programı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

Çebioğlu BY Fatih Davet Salonunda verilen geleneksel iftar yemeğinde, Eski Dönem Bakanı Murat BAŞESKİOĞLU ve Eski Dönem Milletvekillerimizden Hasan ALTAN, Niyazi GÜNEŞ ve Cumhur Ünal,  Karabük Valimiz Mustafa YAVUZ     ,  Millet vekillerimiz Ali KESKİNKILIÇ ve Cevdet AKAY, Karabük Belediye Başkanımız Rafet VERGİLİ, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa DURAN, CUMHURİYET BAŞSAVCISI Koray KESGİN, İL EMNİYET MÜDÜRÜ Mehmet Ali HASAN KÖSE,İL JANDARMA KOMUTANI İL JANDARMA KOMUTANI, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Albay Dr. Yusuf KÜÇÜKBAŞOL, SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI Elif KÖSE, İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ Şerafettin KELLECİ, ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İL BAŞKANI Ferhat SALT ve Yönetim Kurul Üyeleri ve Karabük belediye Başkan Adayı Özkan ÇETİNKAYA, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL BAŞKANI Cenk GEDİKOĞLU ve Yönetim Kurul Üyeleri, 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANI Vedat YAŞAR ve Yönetim Kurul Üyeleri, Belediye Başkan Adayı Bayram KARADAĞ, İYİ PARTİ İL BAŞKANI Recep YILMAZ ve Yönetim Kurul Üyeleri, Belediye Başkan Adayı Abdullah ADATEPE, DEFTERDAR Nazım KAYA, İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ İbrahim ŞAHİN, KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI Fatih ÇAPRAZ İdare ve Denetim Müdürü Engin EREN, KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN YRD. İrfan KARTAL, KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN YRD Seher BERKER, Belediye Meclis Üyelerimiz, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Öğretim Görevlilerinden Prof. Dr. Sait AŞKUN, Özcan BÜYÜKGENÇ, Yrd. Doc. Yaşar YETİŞKEN, Genel Sekreter Ergin AKGÜN, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Derneğimizin Yönetim, Denetim, Danışma Kurul ve Dernek üyelerimiz katıldılar. Tüm hemşerilerimize, dostlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Milli Eğitim Müdürü Akbaş Makedon ve İtalya Eğitim Sorumluları İle Bir Arada

Yayın: 18.04.2024 11:40
Paylaş:
A+ A-

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Yaşama Sevinci Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından yürütücülüğü üstlenilen Sanata Geri Dönüşüm Erasmus+ Projesi kapsamında İlimizde faaliyet göstermek amacıyla Makedonya ve İtalya ülkelerinden gelen eğitim sorumluları ve proje paydaşları ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.

İlk olarak misafirler ile tanışan İl Millî Eğitim Müdür Nevzat Akbaş Sanata Geri Dönüşüm Erasmus+ Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Proje kapsamında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Erasmus+ projelerinin İlimiz genelinde yaygınlaşmaya devam ettiğini, projelerde bilgi ve deneyim alışverişinin çok kıymetli olduğunu altını çizerek başarılar diledi.

Görüşme proje sorumlularına katılım belgelerinin İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ tarafından verilmesiyle son buldu.

Proje içeriği kapsamında tekstil atıkları ürünleri kullanarak el sanatları çalışması, atık tekstil ürünleri ve ipliklerle  el sanatları uygulamaları, cam ve kağıt/karton atıklarıyla el sanatları uygulamaları, metal, plastik ve kağıt atıklarıyla el sanatları uygulamaları, kağıt ve tekstil atıklarından yararlanılan el sanatları uygulamaları 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler yapıldı.