Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Buşvuru Sayısı 5 Bini Geçti…

Yayın: 05.09.2015 12:52
Paylaş:
A+ A-

TOKİ tarafından emekli dul ve yetimlere yapılacak olan 2 artı bir ve 3 artı bir evler için müracaatlar devam ederken müracaat sayısının beş bini bulduğu öğrenildi.

Emekli dul ve yetimler için TOKİ ile Türkiye Emekliler Derneği işbirliğinde yapılacak olan evler için müracaatlar devam ediyor. Emeklilere yapılacak evler için gerekli duyurunun yapılmasından sonra emekli dul ve yetimler bir ev sahibi olabilmek için Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şubesinde uzun kuyruklar oluşturuyorlar.

SAYI 5 BİNİ GEÇTİ
Hangi bölgeye yapılacağı henüz resmiyet kazanmamasına rağmen TOKİ’nin emekli, dul ve yetimlere kira öder gibi ev yapacağının açıklamasından bugüne kadar 5 bine yakın emekli,dul ve yetimin ev sahibi olmak için müracaat ettiği öğrenildi. Müracaat tarihinin ne zaman sona ereceği konusunda kesin bir tarih verilmemesine rağmen bu sayının 6 veya 7 bin lere kadar bulması bekleniyor.

DERNEĞE ÜYE OLMA KOŞULU VAR
Emekli, dul ve yetimlere ev yapılacağının kamuoyuna açıklamasından sonra dernekte çok büyük bir yoğunluğun yaşandığını belirten Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut “ Göreve gelmediğimiz günden beri hep emeklilerimize ilkleri yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Karabük tarihinde en büyük olaylardan bir tanesini gerçekleştireceğiz. Emeklilerimizin konut sahibi olabilmeleri için derneğimize üye olması gerekiyor. Çünkü bu işte biz varız, inşallah emeklilerimiz bir kira öder gibi ev sahibi olacaklar. Derneğimize daha önceden üye olan arkadaşlarımızın tekrar üye olmalarına gerek yok. Onlar derneğimize gelerek ev sahibi olmak için ön kayıtlarını yaptırabilirler. Ama derneğimize üye olmayan emekli, dul ve yetimlerimiz üyeliklerini yaptırıp ev için kayıtlarını yaptırabilirler. Bizler şu anda sayı belirlemek için isim alıyoruz. Müracaat tarihinin bitmesinden sonra ev sahibi olmak isteyenler yani müracaat edenlere telefonlarından ulaşıp kesin bilgiyi o zaman vereceğiz. Ben ilk zamanlarda 3 veya 4 bin başvuru olacağını tahmin ediyordum. Fakat başvuru tahminimizden daha fazla oldu. Başvuru sayısı beş bini buldu müracaat tarihinin sona ermesi ile birlikte bu sayının daha da artacağını tahmin ediyorum. Şu anda başvuru tarihi şu tarihte sona erecek demiyoruz. Müracaat tarihi sona ermeden önce gerekli açıklamaları yapacağız” dedi

Bulut, ayrıca yeni üye olacakların bir fotoğraf ve nüfus kağıdı fotokopisi ile üye olabileceklerini ifade etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)