Büyüközdemir; “Sarıçiçek Projesi İle Turizmi Çeşitlendireğiz”

Büyüközdemir; “Sarıçiçek Projesi İle Turizmi Çeşitlendireğiz”

Yayın: 24.03.2024 13:00
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı Ali Büyüközdemir, Safranbolu’da en önemli sektörün turizm olduğunu belirterek, gelen misafirlerin konaklama süresini uzatmak için mutlaka turizmi çeşitlendirmek gerektiğini ifade etti.

AK Parti Adayı Büyüközdemir bu projeleri arasında yer alan sarıçiçek dağına çıkan teleferik ve burada yapılacak konaklamalı tesislerle ilgili bilgiler verdi.
Büyüközdemir: “Safranbolumuz zaten tarihi ve kültürü ile ülkemizin ve bölgemizin önemli turizm merkezleri arasında yerini aldı. Safranbolu’yu ülke değil dünya çapında tanıtım çalışmalarımız olacak. Ancak gelen turistlerin konaklama süresini uzatmak için doğal güzelliklerimizi de turizme açmalıyız. Sarıçiçek dağı ve orman güzelliği tüm hemşehrilerimizin bildiği güzel bir doğal güzellik. Burayı turizme kazandırmak için bir proje hazırladık. Gerekli bakanlıklarla da görüştük. Bu konuda tarihi bölgede otelcilik yapan esnafımızlada istişarelerde bulunduk. Bir teleferik hattı ile çıkalacak olan bölgede seyir terası konaklama olacak. Yürüyüş güzergahı ve tesis oluşturacağız. Batı Karadenizin orman güzelliğini buraya gelen misafirlerimize sunacağız. Safranbolu turizmi için bir alternatif oluşturacağız. Bu proje bölge insanımız içinde ayrıca güzel bir. Hizmet olacak. Hafta sonları ailelerin temiz hava ve ormanda vakit geçirecekleri bir yer olacak. Safranbolu halkımıza bu hizmeti sunmak için sabırsızlanıyorum. Rabbimin izni ile göreve seçilirsem kentimize değer katacak eserler yapacağız” dedi.(Sadık Arslan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”