Çamkent Sitesi Ve Şirinevler Mahallesi Sakinleri Tepkili

Çamkent Sitesi Ve Şirinevler Mahallesi Sakinleri Tepkili

Yayın: 05.10.2015 10:43
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Şirinevler Eğitim Araştırma Hastanesi TIBBİ ATIK DEPO Yapımı ÇAMKENT Sakinlerini ve çevresinde konutu olan diğer sakinleri, ciddi biçimde rahatsız etti. ÇAMKENT Sitesi’nde oturan 345 aile imza toplayarak, TIBBİ ATIK DEPOSU yapımı için Karabük Belediye Meclisi’nden çıkan karara itiraza hazırlanıyorlar.Site sakinleri “TIBBİ ATIK ÜNİTESİ bizim sağlığımızı olumsuz biçimde etkilemeye adaydır ve Belediye Meclisi’nin bu yönde aldığı karara şiddetle itiraz ediyoruz.” Diyorlar.

Karabük Belediye Meclisi tarafından yapılan bir İmar değişikliği ile Şirinevler Mahallesi, ÇAMKENT Sitesi’nin hemen yanı başına yapılmak istenen TIBBİ ATIK ÜNİTESİ, başta ÇAMKENT Yaşayanı 345 Aile ile birlikte o civarda oturan Aileleri,müthiş rahatsız etmiş görünüyor ve bu karara karşı imza kampanyası açılıyor.

ÇAMKENT Sitesi sakinleri “Sitemizin hemen yanı başına ve çocuk oyun gruplarına çok yakın bir yere Karabük Üniversitesi Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi TIBBİ ATIK DEPOLANMASI için bir Ünite yapılıyor.TIBBİ ATIKLARIN toplanması/depolanması için gerekli hiçbir şart yerine getirilmeden ÇAMKENT Sitesinde yaşamını sürdüren 345 Aile ve çevresinde yaşayan aileler tehlikeye atılıyorlar..” diyerek,buna karşı Belediye Meclis kararına itiraz edeceklerini söylüyorlar.

Karabük Belediye Meclis Üyeleri arasında “O civarda oturan Meclis Üyelerinin de olduğuna..” işaret eden ÇAMKENT Sitesi sakinleri, “O Arkadaşlarımız,komşularımız böyle bir İmar Tadilatı kararına neden itiraz etmediler anlayamadık..” şeklinde görüşler dile getirerek “Onların yapmadığını biz Belediye Meclisi’nin bu İmar Tadilatı kararına itiraz edeceğiz.” Bilgilerini veriyorlar.

TIBBİ ATIK DEPOSUNUN o çevre için çok ciddi bir tehlike yaratacağı üzerinden yola çıkan,başta ÇAMKENT Sitesi sakinleri “O Civarda oturan, konutu olan herkesi duyarlı olmaya çağırarak..” Karabük Belediyesi tarafından TIBBİ ATIK DEPOSU yapımının önünü açan bu Belediye Meclis kararına karşı itiraz edilmesini söylüyorlar..

5 kişi görüş bildirdi

 1. Gönderen

  Niye tepkili? Hastahane oradaysa, atık deposu da orada olmalıdır? Başka nerede olacak? Hastahane Şirinevler ve Çamkent hastahane sayesinde değer kazanmıyor mu? Hastahanenin avantajını gören, dezavantajını da çeker.

  Atık deposu soğuksuya mı kurulsun? Herkes kaymak bana, posası sana diyor…
  O zaman o hastahane oradan kaldırılsın, 100 yıl, 500 bin evlere yapılsın. Çamkentliler ve Şirinevliler hastahanenin oradan kaldırılmasına razı gelir mi?

 2. gönderen'e cevap

  Kimse hastanenin atık deposunun şirinevler dışında başka bir yere yapılmasını istemiyor. Sadece bu tür atık depolarının yapılmasıiçin kanunlar çerçevesinde belirlenen yönetmeliklerde yer alan mesafelerin korunmasını belediye encümen kararı ile değiştirilmemesini istiyor. Neden hastane bu yönetmelikler doğrultusunda hareket etmemiş

 3. gönderen'e cevap verene cevap

  Yönetmeliklere, kanunlara uyulmadıysa o zaman Çam Kent ve Şirinevler sakinleri yerden göğe kadar haklıdır…..

 4. KARAALİ

  BURADA HASTANE VE YÖNETİCİLERİNİ SUÇLAMAK YERİNE ,
  BURAYA BİR HASTANE YAPILMIŞ PLAN ÇİZİLMİŞ İNŞAAT HALİNDE İKEN ATIK DEPOSU NEDEN MODERN BİR ŞEKİLDE YAPILMAMIŞ. MÜTEAHHİT MASRAFTAN MI KAÇMIŞ, NEDEN BU ATIK DEPOSU HESAP EDİLMEMİŞ.
  EĞER BUNDAN SONRADA YAPILACAKSA YERİN ALTIN ASANSÖRLÜ ŞEKİLDE YAPILMASI EN UYGUNDUR. ÇÜNKÜ BİR TARAFTA OKUL VAR BİR TARAFTA MESKENLER VAR.

 5. Tarafsız

  Hastanenin bir tek sorunu keşke Atık silosu olsa keşke aylardır anjiyo merkezi bugün açıldı, yarın açıldı diye haber yapılıyor ama yıl bitti hala açılmadı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bolu Mengen’de “7. Yöresel Giyim Kültür Şenliği” düzenlendi

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 08:15
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Bolu'nun Mengen ilçesinde bu yıl 7'ncisi düzenlenen Yöresel Giyim Kültür Şenliği'ne çok sayıda vatandaş katıldı.

Mengen Yöresel Giyim Kültür Şenliği Düzenleme Komitesince Pazarköy köyünde organize edilen şenlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından yöresel halk oyunları oynanan etkinlikte yöresel kıyafetlerini giyen vatandaşlar, davul ve klarnet ekibinin gösterisinin ardından müzik eşliğinde eğlendi.

Mengen'i en iyi temsil eden yöresel kıyafeti giyen kişinin belirlendiği yarışmada, en fazla alkışı alan Şaban Öztürk, “şenlik ağası” seçildi.

Davetlilere nohutlu pilav ve ayran ikram edilen şenlik, vatandaşların oyun havaları eşliğinde oynamalarıyla sona erdi.

Şenliğe, Mengen Belediye Başkanı Vural Turan da katıldı.