Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Çamkent Sitesi Ve Şirinevler Mahallesi Sakinleri Tepkili

Yayın: 05.10.2015 10:43
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Şirinevler Eğitim Araştırma Hastanesi TIBBİ ATIK DEPO Yapımı ÇAMKENT Sakinlerini ve çevresinde konutu olan diğer sakinleri, ciddi biçimde rahatsız etti. ÇAMKENT Sitesi’nde oturan 345 aile imza toplayarak, TIBBİ ATIK DEPOSU yapımı için Karabük Belediye Meclisi’nden çıkan karara itiraza hazırlanıyorlar.Site sakinleri “TIBBİ ATIK ÜNİTESİ bizim sağlığımızı olumsuz biçimde etkilemeye adaydır ve Belediye Meclisi’nin bu yönde aldığı karara şiddetle itiraz ediyoruz.” Diyorlar.

Karabük Belediye Meclisi tarafından yapılan bir İmar değişikliği ile Şirinevler Mahallesi, ÇAMKENT Sitesi’nin hemen yanı başına yapılmak istenen TIBBİ ATIK ÜNİTESİ, başta ÇAMKENT Yaşayanı 345 Aile ile birlikte o civarda oturan Aileleri,müthiş rahatsız etmiş görünüyor ve bu karara karşı imza kampanyası açılıyor.

ÇAMKENT Sitesi sakinleri “Sitemizin hemen yanı başına ve çocuk oyun gruplarına çok yakın bir yere Karabük Üniversitesi Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi TIBBİ ATIK DEPOLANMASI için bir Ünite yapılıyor.TIBBİ ATIKLARIN toplanması/depolanması için gerekli hiçbir şart yerine getirilmeden ÇAMKENT Sitesinde yaşamını sürdüren 345 Aile ve çevresinde yaşayan aileler tehlikeye atılıyorlar..” diyerek,buna karşı Belediye Meclis kararına itiraz edeceklerini söylüyorlar.

Karabük Belediye Meclis Üyeleri arasında “O civarda oturan Meclis Üyelerinin de olduğuna..” işaret eden ÇAMKENT Sitesi sakinleri, “O Arkadaşlarımız,komşularımız böyle bir İmar Tadilatı kararına neden itiraz etmediler anlayamadık..” şeklinde görüşler dile getirerek “Onların yapmadığını biz Belediye Meclisi’nin bu İmar Tadilatı kararına itiraz edeceğiz.” Bilgilerini veriyorlar.

TIBBİ ATIK DEPOSUNUN o çevre için çok ciddi bir tehlike yaratacağı üzerinden yola çıkan,başta ÇAMKENT Sitesi sakinleri “O Civarda oturan, konutu olan herkesi duyarlı olmaya çağırarak..” Karabük Belediyesi tarafından TIBBİ ATIK DEPOSU yapımının önünü açan bu Belediye Meclis kararına karşı itiraz edilmesini söylüyorlar..

5 kişi görüş bildirdi

 1. Gönderen

  Niye tepkili? Hastahane oradaysa, atık deposu da orada olmalıdır? Başka nerede olacak? Hastahane Şirinevler ve Çamkent hastahane sayesinde değer kazanmıyor mu? Hastahanenin avantajını gören, dezavantajını da çeker.

  Atık deposu soğuksuya mı kurulsun? Herkes kaymak bana, posası sana diyor…
  O zaman o hastahane oradan kaldırılsın, 100 yıl, 500 bin evlere yapılsın. Çamkentliler ve Şirinevliler hastahanenin oradan kaldırılmasına razı gelir mi?

 2. gönderen'e cevap

  Kimse hastanenin atık deposunun şirinevler dışında başka bir yere yapılmasını istemiyor. Sadece bu tür atık depolarının yapılmasıiçin kanunlar çerçevesinde belirlenen yönetmeliklerde yer alan mesafelerin korunmasını belediye encümen kararı ile değiştirilmemesini istiyor. Neden hastane bu yönetmelikler doğrultusunda hareket etmemiş

 3. gönderen'e cevap verene cevap

  Yönetmeliklere, kanunlara uyulmadıysa o zaman Çam Kent ve Şirinevler sakinleri yerden göğe kadar haklıdır…..

 4. KARAALİ

  BURADA HASTANE VE YÖNETİCİLERİNİ SUÇLAMAK YERİNE ,
  BURAYA BİR HASTANE YAPILMIŞ PLAN ÇİZİLMİŞ İNŞAAT HALİNDE İKEN ATIK DEPOSU NEDEN MODERN BİR ŞEKİLDE YAPILMAMIŞ. MÜTEAHHİT MASRAFTAN MI KAÇMIŞ, NEDEN BU ATIK DEPOSU HESAP EDİLMEMİŞ.
  EĞER BUNDAN SONRADA YAPILACAKSA YERİN ALTIN ASANSÖRLÜ ŞEKİLDE YAPILMASI EN UYGUNDUR. ÇÜNKÜ BİR TARAFTA OKUL VAR BİR TARAFTA MESKENLER VAR.

 5. Tarafsız

  Hastanenin bir tek sorunu keşke Atık silosu olsa keşke aylardır anjiyo merkezi bugün açıldı, yarın açıldı diye haber yapılıyor ama yıl bitti hala açılmadı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Çaykur Rizespor’da maksat “istikrar”

Yayın: 23.09.2023 08:00
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

RİZE (AA) – MUHİTTİN SANDIKÇI – Trendyol Üstün Lig takımlarından Çaykur Rizespor'un kulüp lideri İbrahim Turgut, birinci 5 haftada maç başına 2 puan ortalaması tutturduklarını belirterek, “İyi niyetle, canla başla, takım olarak hocamız ve idare heyetimizle çalışıyoruz.” dedi.

Bu dönem yine yükseldiği Trendyol Muhteşem Lig'e Adana Demirspor yenilgisiyle başlayan yeşil-mavililer, akabinde oynadıkları 4 maçta 10 puan toplamayı başardı. Son 3 maçını galibiyetle kapatan Rize temsilcisi, ligde 3. sırada yer alıyor.

Kulüp Lideri İbrahim Turgut, AA muhabirine, topluluğun transfer devrinde sabırla yanlışsız işler yapmak için çalıştığını söyledi.

Sezon başında transferlerin geciktiğine dair telaffuzlar olduğunu söz eden Turgut, “Sıkça söylenen 'ince eledik, sık dokuduk' kelamında olduğu üzere, sabırlı hareket ettik. Sonuçta çok gerçek transferler, hakikat işler yaptığımızı düşünüyorum. Rizesporlu ve Rizelilerin sevdasını en düzgün yerlere, en üst düzeylere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Turgut, lige güzel bir giriş yaptıklarının altını çizerek, “İlk beş haftada maç başına iki puan ortalamasını tutturduk. Yeterli niyetle, canla başla, takım olarak hocamız ve idare heyetimizle çalışıyoruz. Çalışmadan, emek vermeden, terlemeden sonuç alamazsınız. Hocamızın çok büyük emeği var. İnşallah daha uyguna gitmek için çalışacağız. Muvaffakiyetin altında alın teri, inanç ve emeğin yattığını biliyoruz.” sözlerini kullandı.

– “İlhan Hoca'mızı seviyoruz”

Teknik yönetici İlhan Palut ile dönem başında yapılan sözleşmenin bir yıllık olduğunu anımsatan Turgut, taraftarların toplumsal medyada, mukavelenin uzatılması için talebi olduğunu kaydetti.

Turgut, “Sözleşmelerin bir yıl, üç yıl, beş yıl olması kıymetli değil. Biz İlhan Hoca'mızı seviyoruz. Beraberliğimiz uzun olacaktır. Hoş işler başaracağız. Dönem başında karşılıklı bir yıllık uygun görüldü. İnşallah kontrat uzatılır. Onlar ayrıntılar ve teferruatlar. Her iki taraf için de sorun olmayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İlhan Palut'un da birebir hisleri taşıdığını lisana getiren Turgut, tarafların bu manada tıpkı istikamette hareket ettiğini, uzun vadeli projelerin hayata geçirildiğini ve geçirilmeye devam edeceğini aktardı.

– “Sivasspor bizim kardeş takımımız”

İbrahim Turgut, ligde hafta sonu EMS Yapı Sivasspor'u konuk edeceklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Sivasspor bizim kardeş kadromuz. Yalnızca Sivasspor'a değil, bütün kadrolara tıpkı gözle bakıyoruz. Ligde dostluğun, kardeşliğin kazanacağı, birliğin, beraberliğin pekişeceği karşılaşmalar istiyoruz. Sporun ayrıştırıcı değil, birleştirici olması gerektiğine inanıyoruz. Bizim bir sloganımız var; Rizeli üzere Rizeli olabilmek. Rizelinin misafirperverliğini, dürüstlüğünü, insanlığını, delikanlılığını, adamlığını herkese göstermek istiyoruz. Öncelikle dostça, kardeşçe bir maç olmasını, sonrasında elbette Rizespor'un kazanmasını hedefliyoruz.”

Taraftarların yavaş yavaş maçlara ilgisinin artmaya başladığına işaret eden Turgut, “Bu kâfi değil. Artık taraftarlarımızın iç alanda itici gücünü istiyoruz. Spor taraftar ile güzelleşiyor, mana kazanıyor. Bütün Rizelileri, Rizespor severleri stada bekliyoruz. Sonuçtan bağımsız olarak ekiplerini 90 dakika desteklemelerini istiyoruz. Bu genç ve gelecek vadeden grubun uğraşı onları mahcup etmeyecektir.” formunda konuştu.