CHP Adayları İlçelerden Sonra Karabük Merkeze İndi

CHP Adayları İlçelerden Sonra Karabük Merkeze İndi

Yayın: 06.05.2015 09:57
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları Cevdet Akay ve Mustafa Akay ile birlikte parti teşkilatları Karabük merkeze inerek seçim çalışmalarını merkezden esnaf gezisiyle sürdürüyorlar.

Seçim çalışmalarına Safranbolu,Yenice,Eskipazar,Eflani ve Ovacık gezileri ile başlayan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları dün da Karabük merkezde esnaf gezileri yaptılar.

Esnaf gezisi esnasında sıcak ilgi ve alaka ile karşılaştıklarını bildiren Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları Cevdet Akay ve Mustafa Akay yaptıkları seçim çalışmaları ile ilgili bir değerlendirme yaparak,”seçim çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.Bilindiği gibi partimizin önseçim kararıyla birlikte biz seçimlere daha avantajlı başlamıştık.Öncelikle aday adaylığı serecimiz dahilinde parti üyelerimize ulaşarak kendilerini tanıma fırsatı bulmuştuk.29 Mart’ta belirlenen adaylık sürecimizin ardından ise ilk seçim çalışmalarımızı İlçelerimizden başlattık.Bu kapsamda Safranbolu,Yenice,Eskipazar, Eflani ve Ovacık İlçelerimizde halkımızla buluştuk.Tüm kesimlerimizin sorunlarını yerinde dinledik. Gezdiğimiz tüm İlçelerimizde Cumhuriyet Halk Partisine eskisinden çok daha fazla ilginin olduğunu gördük.Kendilerine genel başkanımızın açıkladığı parti programının vaatten ibaret olmadığını anlatarak, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında tüm kesimlerin rahat bir nefes alacağını,ülkede huzur ve güvenin yeniden inşa edileceğini anlattık.Sağolsunlar insanlarımız da Cumhuriyet Halk Partimizin açıkladığı parti programının çok akla yatkın ve gerçekçi olduğunu söylüyorlar.Yani insanlarımız bu ülkenin geleceğini Cumhuriyet Halk Partisinde olduğuna her zamankinden çok daha fazla inanıyorlar.Bu da bizleri çok mutlu ediyor”açıklaması yaptılar.

Diğer yandan dünden itibaren de Karabük merkezde esnaf gezilerin ile seçim çalışmalarını başlatan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları ve parti teşkilat mensupları seçim süreci içinde girmedik mahalle,çalmadık kapı,sıkmadık el bırakmayacaklarını bildirerek,Cumhuriyet Halk Partisinin bu seçimlerden kesinlikle başarıyla çıkacağını ve buna inandıklarını bildiriyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”