CHP İl Başkanı Çakır’dan ‘10 KASIM’ mesajı

CHP İl Başkanı Çakır’dan ‘10 KASIM’ mesajı

Yayın: 09.11.2022 15:38
Paylaş:
A+ A-

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün ölümün 84. Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Mesajında, ‘Onun mücadelesi bugünlere ışık tutacaktır’ vurgusu yapan Başkan Çakır, “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 84’ncü yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır.

O’nun eşsiz devrimci fikirleri ile aydınlattığı bu yolun sonunda, inanıyorum ki ülkemiz, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacaktır.

Cumhuriyetin fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatları, ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyecek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti tüm ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin II. yüzyılında hayata geçirilecektir.

Karabük’ümüzü işaret ederek Milli kaynaklardan milli eserler üreten DÇ Fabrikalarının kurulmasını sağlayan ve bu fabrika ile Köprüler yanı sıra şeker-çimento- DÇ fabrikalarının yapılmasını sağlayan sadece bir örnek bir dünya lideri değil iyi bir Öğretmen, zeki bir komutan ve kültür-sanat dehası olan

Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜMÜZÜ

Bir kez daha özlemle , Minnetle ve de Saygıyla an(r) ıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.