Bölgenin Sesi Gazetesi
 

CHP İl Başkanlığından Kamuoyuna Açıklama

Yayın: 28.08.2015 10:36
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanlığı tarafından düzenlenen ve 2 günlük ziyaret için Karabük’e gelen milletvekili heyetinin de bulunduğu kahvaltılı basın toplantısında yaşanan küçük çaplı gerginlik üzerine parti İl başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

7 Haziran seçimlerinin ardından bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere kentimize gelen CHP milletvekili heyeti ile bir tane gazeteci arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanmasının ardından parti İl başkanlığı tarafından yapılan açıklamada,Olayın tamamen provokatif bir tutum neticesinde gerçekleştiği bildirildi.

Konuya dair yapılan değerlendirmede, “CHP Genel merkezi 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirmek, partimizin tutumunu vatandaşlara anlatmak için milletvekillerimizi görevlendirmiştir. Bu kapsamda İstanbul Milletvekilimiz Selina Doğan, Hatay Milletvekilimiz Hilmi Yarayıcı ve Adana Milletvekilimiz Zülfikar İnönü Tümer önceki gün sabah saatlerinde kentimize gelmiş ve iki gün boyunca incelemelerde bulunmuştur. Milletvekillerimiz izlenimlerini Karabük basınıyla paylaşmak için 26.08.2015 günü basın toplantısı düzenlenmiştir. Basın açıklaması sırasında gazeteciler soru sormuş ve bu soruların hepsi milletvekillerimiz ve il başkanımız Erdoğan Dinçel tarafından cevaplanmıştır.  Gazeteciler soru sorarken daha sonra Safranbolu Sonsöz Gazetesi’nin sahibi olduğunu öğrendiğimiz Dursun Doğan, soru sorma hakkını kullanmak istemiş ancak soru sormak yerine partimize yönelik ithamlarda bulunmuştur. Tüm gazeteciler oturduğu yerden soru sormasına karşın Dursun Doğan, yerinden kalkarak masanın önüne kadar gelmiş ve ithamlarını sürdürmüştür. “CHP’nin HDP ile neden ortak hareket ettiği” suçlamasında bulunmuş ve Türkiye’de barış olup olmadığı gibi garip sorular sormuştur. Gazeteci kimliğiyle toplantıya giren kişinin bu provokatif tutumuna karşın milletvekillerimiz ve il başkanımız sakinliğini ve olgunluğunu korumuş ve bir tartışmaya girmemiştir.
Buna karşın Dursun Doğan ısrarla bir tartışma çıkmasını ister gibi ithamlarını sürdürmüştür. Toplantıda bulunan diğer gazeteciler de Dursun Doğan’a tepki göstererek, kişisel değerlendirmesini toplantının ardından yapması gerektiğini söylemişlerdir. Toplantının ardından il başkanımız Erdoğan Dinçel, kendisiyle konuşmak istemiş ancak Dursun Doğan kabul edilemez bir tavır sergileyerek “Ben soru soracağım siz de bana cevap vermek zorundasınız” diye bağırmaya başlamıştır. Bunun üzerine partililerle bir itiş kakış söz konusu olmuştur. Gazeteciler, haber kaynaklarına soru sorarken kişisel görüşlerini sorunun içinde belirtemezler. Tarafsız olmak zorundadırlar. Dursun Doğan, tüm bunlara riayet etmediği gibi milletvekillerine karşı kışkırtıcı bir tutum almış ve bu tutumunu toplantının ardından da sürdürmüştür.
Partimizin basın toplantısını provoke eden bu şahsı ve olayın oluşuna uygun olmayan, partimizi suçlayıcı şekilde yayın yapan internet sitelerini kınıyor, bu şahsın çirkin ve saldırgan tutumunu önlemeye yönelik son derece duyarlı ve tutarlı davranan sayın yerel basın mensuplarına teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasına yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)