CHP Safranbolu İlçe Başkanı Acar, Safranbolu Halkına Teşekkürlerini İletti

CHP Safranbolu İlçe Başkanı Acar, Safranbolu Halkına Teşekkürlerini İletti

Yayın: 04.04.2024 13:51
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Safranbolu İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, 31 Mart 2024 Yerel Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Safranbolu halkına teşekkürlerini iletti.

Acar, mesajında şu ifadelere yer verdi: ” 31 Mart 2024 Yerel seçim sonuçlandı ve Safranbolu halkı büyük bir oy farkıyla partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni birinci parti seçti. Belediye Başkanımız Sayın Mimar Elif Köse’yi de yeniden başkan seçerek bizlere büyük bir güven verdi. Tüm hemşehrilerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu seçim, karalama siyasetinin değil; sağduyunun, hoşgörünün, sevginin ve “İşimiz Gücümüz Safranbolu” diyenlerin zaferi oldu. Dünya miras listesinde yer alan ve 2024 yılında Cittaslow (Sakin Şehir) ağına da dahil olan kentimize, Belediye Başkanımız Sayın Elif Köse ve ekibi ile birlikte 5 yıl daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyoruz.

Bu seçim sürecinde bize destek olan;

  • Genel başkanımız Sn. Özgür ÖZEL ve MYK yöneticilerimize,
  • Milletvekilimiz Sn. Cevdet AKAY’a,
  • İl yönetimine,
  • Çok değerli yönetim kurulu arkadaşlarımıza,
  • Kadın kollarımıza,
  • Vefakar ve cefakar yol arkadaşlarımıza,
  • Sandık başında görev yapan üyelerimize ve müşahitlerimize,
  • Aday olan arkadaşlarımıza

teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizlere güvenen ve inanan tüm Safranbolu halkına ayrıca teşekkür ederiz. Kentimizin yazılı ve görsel basın emekçilerine de katkılarından dolayı teşekkür borç biliriz.

Seçim çalışmalarında gece gündüz demeden özverili bir şekilde koşturan bu zaferin mimarı Sayın Elif KÖSE ve ekibini kutluyor, başarılar diliyoruz. Kentimizi daha özgür, yaşanabilir bir kent ve Batı Karadeniz’in incisi yapacağına yürekten inanıyoruz.

Tam yol ileri… diyoruz.

Atatürk Devrimleri ve ilkeleri ışığında, “Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir” düsturumuz olacak. Herkese eşit, adil ve şeffaf hizmet etmeyi ve halk için sosyal belediyecilik anlayışımızı sürdüreceğiz.

İŞİMİZ, GÜCÜMÜZ SAFRANBOLU… TEŞEKKÜRLER SAFRANBOLU..ifadelerine yer verdi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Stellantis, Archer’a güvenini stratejik hisse payını artırarak gösteriyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile stratejik ortağı olduğu Archer'ın 8,3 milyon hisselik açık piyasa satın alımını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, ulaşımın her alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Bir yanda yenilikçi teknolojilerle binek ve hafif ticari araçlarını otomotivin geleceğine hazırlayan Stellantis, diğer taraftan da alternatif mobilite çözümlerine yatırım yapıyor.

Bu kapsamda şirket, şehir içinde dikey şekilde kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) geliştiricisi Archer Aviation Inc. ile iş birliğinin kapsamını genişletiyor.

Stellantis, 2025 yılından itibaren pazara sunulması planlanan eVTOL projesine ne kadar güvendiğini gözler önüne seriyor.

Stellantis, Ocak 2023'te Archer'ın Midnight uçak modelinin sözleşmeli olarak seri üretimini hedeflediğini açıkladı.

Archer'ın Gürcistan'daki yüksek hacimli üretim tesisinin ilk aşamasının inşaatı bu yılın sonuna doğru tamamlanacak şekilde hızla devam ediyor. Projenin ilk aşaması, yılda 650 adede kadar uçağın üretimini desteklemek üzere tasarlandı.

Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile Archer’ın stratejik ortağı ve 2021 yılından bu yana da yatırımcısı konumunda.

Archer, bu süre boyunca eVTOL uçağını tasarlama, geliştirme ve ticarileştirme noktasında Stellantis'in köklü üretim, tedarik zinciri ve tasarım uzmanlığından yararlanmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, “Archer, havacılığın elektrikliye geçişinde öncü olarak kendini kanıtladı ve birlikte bir sonraki ulaşım devrimini başlatabileceğimize inanıyoruz. Stellantis'in son hamlesi, Archer'ın ekibine olan güvenimizin ve ortaklığımız sayesinde ilk elden gördüğümüz ilerlemenin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Archer Kurucu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adam Goldstein, dünyanın gökyüzü ulaşım şeklini değiştirmenin eşiğinde olduklarını belirterek, “Archer ve Stellantis olarak, kentsel ulaşımı yeniden tanımlamak, dünya şehirlerine ve hissedarlarımıza muazzam bir katma değer sunmak ve karşılaşabileceğimiz fırsatları değerlendirebilmek için birlikte çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.