CHP Safranbolu’da Kalabalık Bir Toplulukla Yürüyüş Gerçekleştirdi

CHP Safranbolu’da Kalabalık Bir Toplulukla Yürüyüş Gerçekleştirdi

Yayın: 06.06.2015 14:34
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi Safranbolu teşkilatı tarafından düzenlenen, “İktidara Yürüyüş” etkinliğine kalabalık sayıda katılım olduğu gözlendi.

Safranbolu İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen “İktidara Yürüyüş “programına Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Erdoğan Dinçel,Milletvekili adayları Cevdet Akay ve Mustafa Akay,Safranbolu İlçe başkanı İbrahim Ayhan, teşkilat yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başta olmak üzere çok büyük bir kalabalık bir grubun katıldığı haber verildi.

Aslanlar mevkiinden başlayarak Misak-i milli meydanına kadar olan yürüyüş sonrası halka hitaben birer konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları,seçim süreci boyunca kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Halkın İktidarı Cumhuriyet Halk Partisine duyulan güvenin boşa çıkmayacağını ve CHP iktidarında her şeyin çok daha güzel olacağını söylediler.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”