Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Çocuklar Babalarının Yerine İşe Girecek

Yayın: 01.09.2023 15:46
Paylaş:
A+ A-

Kardemir’de çalışan ve emekli olmaya hak kazanan işçilerin emekli olarak yerlerine çocuklarının alınması konusundaki belirsizlik tamamen ortadan kalktı

Askerliğini yapmış çocuklar babalarının yerine işe girecek

Kardemir Anonim Şirketinde çalışan ve emekli olmaya hak kazanan işçilerin emekli olarak yerlerine çocuklarının alınması konusundaki belirsizlik, Özçelik-İş Sendikası’nın kararlı tutumu sonucunda tamamen ortadan kalktı.

SADECE ASKERLİK ŞARTI VAR

Kardemir AŞ ile Özçelik-İş Sendikası arasında son yapılan toplu sözleşmede ana gündem maddelerinden biri olan emekliliği dolan işçilerin çocuklarının işe alınması konusu karşılıklı uzlaşmayla sonuçlandı ve askerlik yapma şartı dışındaki tüm kriterler ortadan kalktı.

200’ÜN ÜZERİNDE ALIM OLACAK

Mart ayında EYT’nin çıkması ile birlikte Kardemir’de 700 dolayında işçinin emeklilik hakkını elde ettiği aradan geçen yaklaşık 6 ayda peyderpey 400 dolayında işçinin emekli olduğu öğrenildi. Çocuklarının işe girebileceği umudu ile emekli olmayı erteleyen 200 aşkın işçi de eylül ayı içinde emekli olacak.

600’E YAKIN YENİ İŞÇİ İŞE GİRMİŞ OLACAK

Öte yandan, önceki hafta kura ile belirlenen 300 işçiden güvenlik soruşturmaları tamamlananlar işbaşı yapmaya başladı. 4 eylül pazartesi gününe kadar kura ile işe alınanların iş başı yapması beklenirken, eylül ayı içinde de çocukları işe alınacak olan işçiler emeklilik işlemlerini tamamlayacak.

EMEKLİ OLACAK İŞÇİLER MUTLU

Uzun süredir gündemde olan ancak belirsizlikler nedeniyle umutlu bekleyişlerini sürdüren işçiler konunun çözüme kavuşmasından dolayı son derece mutlu. Bölgenin Sesi’ne konuşan işçiler, “Aylardır bugünleri bekliyorduk. Kısmet bugüneymiş. Yıllardır çalıştığımız, emek verdiğimiz fabrikada şimdi de çocuklarımız çalışacak. Vesile olan şirket yönetimimize ve sendikacılarımıza çok teşekkür ederiz” (Mehmet Aşar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.